Autor Wątek: Numery na ramie w przedwojennych osłach  (Przeczytany 12319 razy)

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
Numery na ramie w przedwojennych osłach
« dnia: Kwiecień 21, 2013, 07:22:22 pm »
Witam. Czy może jesteście mi w stanie wrzucić jakieś zdjęcia pokazujące oryginalne usytuowanie numerów na przedwojennej ramie osła? Jak wyglądały numery i gdzie były bite?

Offline thcmaly

• Jr. Member
  • **
Odp: Numery na ramie w przedwojennych osłach
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:18:14 pm »
Ja mam ramę z końca produkcji 1939r.

Offline Przemek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:42:40 pm »
Moim zdaniem te numery nie są oryginalne przede wszystkim nie ta czcionka i miejsce gdzie są nabite.Zrobie fotke jak to ma wygladac

Offline Przemek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:55:25 pm »
To jest 100% oryginalna rama jeszcze pod spodem kolor feldgrau

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2013, 10:41:12 am »
Bardzo wam dziekuję!!!!

Offline thcmaly

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2013, 02:31:24 pm »
oczywiście w tamtym miejscu też były nabijane numery na ramie bodajże jeszcze w wcześniejszych wersjach, tylko szkoda że nie masz oryginalnie nabitych znaczków BMW na początku i na końcu numerów, tym bardziej że ja miałem ramę wypiaskowaną i nie było nic cięte, dorabiane i spawane. Mój numer jest chyba 50 od końca produkcji 39r. więc już w czasie wojny.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2013, 08:58:14 pm »
tylko szkoda że nie masz oryginalnie nabitych znaczków BMW na początku i na końcu numerów,
NIGDY nie widziałem na ramie nabitych znaczków BMW przy numerze- w każdym razie nie przy ośle.Zrób jak możesz fotkę główki ramy - to może w czymś pomóc.
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline thcmaly

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2013, 08:31:01 pm »
Dla ciekawości na silniku są takie same znaczki bmw ta sama wielkość i ten sam wybity symbol. Tylko mi nie mówcie że na silniku też nie było sygnatur he he. Wydaje mi się że numery przed wojną nabijane były na spodzie ramy a w czasie wojny i po w górnej części ramy, oczywiście jeśli się mylę to proszę o korektę. Gdybym znalazł jakieś ślady ingerencji w ramę to było by to podejrzane no ale kurcze żadnych śladów nie ma.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 27, 2013, 10:19:20 am »
numery na 90 % nabijane- zobacz jak to wygląda u innych
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 27, 2013, 06:10:37 pm »
Norbert te z górnego zdjecia na pewno są nabijane , oczywiście moim zdaniem, zwróć uwagę na trójkę.

Offline thcmaly

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2013, 10:34:20 pm »
Faktycznie pierwsze zdjęcie jest dość podejrzane na drugim zdjęciu jest silnik od R4 więc numery były nabijane wyżej w późniejszych silnikach bmw r35 numery nabijane były niżej tak jak na zdjęciu, silnik powojenny już bez sygnatur, numer na tej samej wysokości co u mnie.
Ja kupiłem bmw r35 bez silnika i skrzyni z brakami w osprzęcie według numerów to rocznik 1939. silnik który kupiłem według numerów jest z 1938r. i dziwnym zbiegiem okoliczności ma takie same sygnatury. Jeśli nie nabijano sygnatur na ramę to po co nabijali sygnatury na bloku silnika?
Jeżeli twierdzisz że moje numery są ponownie nabijane to kto byłby na tyle głupi by przy ponownym nabijaniu numerów postarać się o numeratory sygnatur i nabić je wiedząc że takich sygnatur nie bito na ramach.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 28, 2013, 07:44:10 am »
numery na silniku masz nabite na wysokości jak w powojennych czcionką jak w powojennych .Nie wiem dla czego nabijano numery na ramach bez sygnatur BMW a na silnikach sygnatury bili. W ostatnim roku widziałem co najmniej 6 silników na allegro powojennych z nabitymi przedwojennymi numerami i co najsmieszniejsze chyba pięć miało sygnatury BMW i kilka elementów charakterystycznych TYLKO dla powojennej produkcji.Co do zdjęć które umieściłem nie jestem na 100 % pewien że są oryginalne ale jeśli już to drugie zdjęcie też jest dla mnie podejrzane - widać pory w aluminium co może świadczyć o spawaniu :P
Jeżeli twierdzisz że moje numery są ponownie nabijane to kto byłby na tyle głupi by przy ponownym nabijaniu numerów postarać się o numeratory sygnatur i nabić je wiedząc że takich sygnatur nie bito na ramach.

sam sobie odpowiedz - w końcu upierasz się że są oryginalne i własnie sygnatury są "świadectwem" oryginalności:P
bmw forum

Offline thcmaly

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 28, 2013, 10:29:05 am »
Prawda jest taka że te motorki mają już prawie osiemdziesiąt lat i z pewnością miały wielu właścicieli i przechodziły przez różne ręce, możemy długo dyskutować na ten temat ale nigdy nie będziemy mieli pewności co do oryginalności. Gdybym wiedział przed remontem na 100% że takich sygnatur nie ma to nie było by problemu by je zlikwidować i nabić ponownie same numery, jeśli faktycznie ktoś przebił te numery musiał to zrobić wiele wiele lat temu gdyż rama była w średnim stanie pokryta wżerami zwłaszcza w tylnej części nawet na numerach i sygnaturach były wżery w niektórych częściach nawet dość głębokie.
Chwała ludziom za to że pielęgnują starą motoryzację, tylko szkoda że nie można naprawić błędów z przed lat.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 28, 2013, 10:58:16 am »
Kamyczek do ogródka - nie śledziłem tej dyskusji od początku, ale rama na zdjęciu - główka - to raczej nie jest produkt przedwojenny. Nie robiono takich wzdłużnych spawów. To twórczość powojenna.
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline thcmaly

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 28, 2013, 11:28:02 pm »
Znalazłem zdjęcie na necie z taką samą główką ramy co u mnie i z numerami  z 1939r. z tego co wy mówicie prawdopodobnie numery na ramie musiały być też przebijane