Autor Wątek: wałek kardana a zabierak  (Przeczytany 6485 razy)

Offline luki213

• Hero Member
Odp: wałek kardana a zabierak
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 31, 2013, 12:22:30 am »
No ja tak mam przy skrzyni biegów, niestety nie mam tam simmeringu ale mniej jest roboty niż z samym dyfrem więc założę później. Cel był taki żeby złożyć moto do sylwestra bo ja MUSZĘ przed i po 24 czyli w starym i nowym roku posłuchać moje drugie dziecko. W sumie to norma bynajmniej w skrzyni że dorabia się tuleję z wyżłobieniem zgodnym z obrotem wałka żeby olej wracał skąd wyszedł. Niestety bez simmeringu ta opcja jest chu... mimo że niektórzy fachowcy się kłócą że wystarczy.

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 18, 2015, 09:07:54 am »
Luki, jak się sprawuje zabierak z wałkiem po regeneracji? Rozumiem że różnicę na tokarce dałeś 0.02mm do wcisku?
U mnie wyszedł ten sam problem co u Ciebie dlatego zastanawiam się co zrobić.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 21, 2015, 12:12:52 pm »
Tak, dałem o tyle większy od zabieraka. Podgrzałem, wprasowałem i lata aż miło. Prosta sprawa w sumie była okazja simering włożyć.
Ogólnie to lipa jest że jak napawasz na wałek to upalisz powłokę na ocynku nie za wiele widać ale jak ktoś ma chrom to zrozumie może dlaczego nie na wszystkich elementach opłaca się go dawać, ot po takich przebojach jak Ty i ja mieliśmy.
Napawaj na wałek najlepiej tigiem i dosyć dużo żeby po stoczeniu był pełen wałek bez wżerów, trochę drutu pójdzie na to. Potem odmierz średnicę otworu w zabieraku i stocz wałek ale o 0,02, kurcza nie pamiętam ale Jarek pisał o tym ile ma być, 0,02 albo 0,05 WIĘCEJ niż ma średnica zabieraka. Podgrzej zabierak i wprasuj, powiem Ci że feste prase musisz mieć bo to aż tak łatwo nie wchodzi. Ja dla pewności chyba punktowo w dwóch miejscach hefnąłem, wydaje mi się że od wenętrznej strony zabieraka, zobacz sam bo tak będzie pasować, nie ma z tym problemu później bo się stoczy lub rozszlifuje a masz pewność że nie puści.
Aha odmierz sobie ile masz napawać, chodzi mi o długość na wałku, po co niszczyć powłokę. Tyle co ma wejść w zabierak tyle napawaj.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2015, 12:24:46 pm wysłana przez luki213 »

Offline st. strzelec

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 14, 2017, 03:12:35 pm »
Podepnę się pod temat. Części pochodzą od R2, ktoś przeciął wałek karana i odciął prawdopodobnie wewnętrzną tulejkę zabieraka. Końcówka kardana ma średnice 17mm, zabierak wewnętrzny wymiar 18,4- 17 stożek , kardan wchodzi w zabierak dość głęboko i dopiero się klinuje. Proszę o pomoc co tam jest poprzerabiane, jak to powinno wyglądać i jak jest spasowany kardan z zabierakiem czy obie części powinny być ze stożkiem. Dzięki i pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2017, 03:46:01 pm wysłana przez st. strzelec »

Offline st. strzelec

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 14, 2017, 03:14:54 pm »
1
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2017, 03:47:35 pm wysłana przez st. strzelec »

Offline st. strzelec

• Newbie
  • *