Autor Wątek: Naprawa korka wlewu paliwa R35  (Przeczytany 2936 razy)

Offline luki213

• Hero Member
Naprawa korka wlewu paliwa R35
« dnia: Kwiecień 11, 2013, 04:19:57 pm »
Proszę serdecznie kolegów z forum o dobrą radę i pomoc. A mianowicie, mój korek wlewu paliwa był z boku pęknięty, dałem więc go do firmy która przykłada się do roboty i spawa precyzyjnie. Korek został naprawdę super zespawany, prawie nie ma śladu, lecz problem w tym że fachowiec z tej firmy pokusił się żeby jeszcze bardziej mnie zadowolić i wypolerował mój korek, ponieważ i tak miał iść do chromu. Gdy go odebrałem napis AUF ZU wraz ze strzałką zniknął, nie ma. Nie miałem przyjemności rozmawiania z właścicielem który to polerował (to mój znajomy) jak to się stało, podejrzewam że starł go przy polerce na szczęście znaczek BMW jest :-/. Teraz pytanie do Was, gdzie mógłbym przywrócić ten napis? nie chce grawerować, czy jest taki człowiek który jest w stanie odlać, nie wiem, cokolwiek zrobić żeby spowodować by ten napis się tam z powrotem znalazł??? Proszę o pomoc.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
Odp: Naprawa korka wlewu paliwa R35
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2013, 05:51:34 pm »
ehehehhehehehehhe ...........skąd ja to znam :).Raczej nie do odzyskania a jeśli już to przychodzi mi do głowy tylko jeden pomysł a mianowicie zalanie całej powierzchni np. mosiądzem a następnie na frezarce numerycznej wyfrezować obrys napisu. Koszt - przewyższający wartość 3 takich korków oryginalnych. Na Twoim miejscy szukał bym innego oryginału lub pozostał przy replice za 90 PLN.
Hmmm ... ewentualnie pokusić się o replikę i z niej wyciąć napis i wspawać w miejsce starego ...
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2013, 07:32:49 pm »
No to nieźle. Nigdzie nie można nic dać bo każdy coś spier....  >:( ze spawaniem będzie za długa bajka, k... ale jestem zły. Ponoć były też korki bez AUF ZU, a może były dlatego bo gamonie tak je polerowali... Nie no ide sepuku popełnić...

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2013, 08:19:42 am »
Były korki bez napisu AUF - ZU. Już o tym pisałem. Niestety nie mam zdjęcia by to udowodnić.
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2013, 06:48:41 pm »
Wawafreda widzisz dzięki kumplowi takiego się dorobiłem, teraz nie wiem czy mu dziękować czy w morde dać.... :-)

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2013, 06:31:28 pm »
No cóż, nie wiem co Ci poradzić :( :)
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2013, 11:12:00 am »
Słuchajcie, a da radę wyciągnąć dolną część korka, czyli rozdzielić go na dwie części i zamienić górną część na replikę??? czym tak naprawdę różniły się korki wlewu paliwa oryginał a replika??? Powiem Wam że na pierwszy rzut oka mój korek od spodu na tym mniejszym wybitym kółeczku miał zaczep. Dwa nacięcia na blasze i wygięte do zewnątrz w taki sposób że przyczepiony był do tego był łańcuszek jak w starych spłuczkach :-)

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 06, 2013, 02:48:54 pm »
Pewnie jesteś pierwszym, który chce to robić, więc musisz sam przetrzeć szlak. Co do różnic, to zapewne jest ich wiele, bo repliki robione są na innych tłocznikach, innymi maszynami i z innych blach. Podejrzewam, że w konsekwencji, wymiary nie będą 100 % takie same. Ja osobiście mam replikę i jest mi z tym OK. Świadomość, że komuś może być z tym źle mnie nie rusza. Przedkładam szczelność i funkcjonalność tej części (przy zachowaniu identycznego wyglądu zewnętrznego) nad stopień oryginalności i wycieki benzyny w czasie jazdy.

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2013, 08:36:21 pm »
Tak oto wygląda korek spierd... przez idiotę który uważa się za fachowca. Czy on nie jest z mosiądzu??

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2013, 09:07:01 pm »
Miałem wszystkie napisy był w stanie idealnym tylko chrom poprzecierany i drobne ryski od używania a teraz mam kibel. Wiecie co, ten korek był po bokach pęknięty (ślady naprawy której dokonałem są widoczne na drugie fotce), po dokładnym obejrzeniu śmiem twierdzić że ktoś go już rozdzielał bo po dokręceniu go do końca na zbiorniku napis nie jest równo. Jakkolwiek bym korek ustawiał to nie jest. Ma ktoś jakieś info z czego były te korki robione i zdjęcia od spodu????? Wrzućcie na forum.