Autor Wątek: Ustawianie zapłonu i zaworów  (Przeczytany 4050 razy)

Offline Maximus

• Newbie
  • *
Odp: Ustawianie zapłonu i zaworów
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 06, 2016, 01:19:32 pm »
Znaki są grotami do siebie mniejwięcej w momencie gdy zamyka sie zawór wydechowy a tłok jest  w  górnym położeniu.  Tak przy okazji to łańcuch nie jest już za bardzo rozciągnięty ?

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 06, 2016, 02:57:12 pm »
Znaki są OK ale łańcuch na pewno do wymiany.

To schemat jak prawidłowo ustawiać rozrząd: http://www.emw-r35.de/anl/steuerkette_zuendzeitpunkt.html
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2016, 04:00:45 pm wysłana przez Jerzy »

Offline Maximus

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 06, 2016, 08:23:08 pm »
Dzięki Jerzy
Znalazłem kąty otwarcia i zamkniecia zaworów oraz zapłonu  zrobiłem kółko z zaznaczonymi katami na oś wału i wyszło mi takie cos ze gdy znaki na kołach są ustawione dobrze to zawory otwieraja sie wzgledem tych kątów podanych na stronie jednak zapłon nie nastepuje w odpowiednim miejscu  ( tak jak zdjecie krzywki ktore wstawiłem wczesniej )   Gdy przestawie o jeden ząbek koło rozrządu to zapłon nastepuje wtedy gdy powinien jednak zawory nie zgrywają się z podanymi kątami  .... jakby krzywka na wałku rozrządu była nie tam gdzie powinna :O

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 07, 2016, 05:54:13 am »
Dziwna sprawa bo ze zdjęć krzywki nie widać by była kombinowana. Miałem kiedyś koła rozrządu (ale współczesne) gdzie kanał na wpust ustalający był zrobiony w niewłaściwym miejscu, ale to dało się łatwo skorygować poprzez właściwe spięcie kół bez patrzenia na znaki. W twoim przypadku należało by zdemontować wałek rozrządu i porównać go z innym (pomiar w kłach z zastosowaniem tarczy kątowej". Może krzywki są już wytarte i wyniki pomiarów są przez to inne niż pierwotne? To można tylko sprawdzić poprzez rozbiórkę i weryfikację części.