Autor Wątek: BMW R35 R4 R12 siedzenie pasażera SCHEMAT i zdjęcia  (Przeczytany 12814 razy)

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
BMW R35 R4 R12 siedzenie pasażera SCHEMAT i zdjęcia
« dnia: Marzec 13, 2013, 10:07:18 am »
jw. :) (człowiek uczy się całe życie ). Od Ricarda z Hiszpanii . Akcesaoria do bmw r12, r35, i r4 :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2014, 03:56:38 pm wysłana przez norbert »
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline matximbrat

• Newbie
  • *
Odp: BMW R35 R4 R12 siedzenie pasażera SCHEMAT i zdjęcia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2013, 03:46:19 pm »
Bardzo ciekawe Norbert  ;D

Offline laska

• sir
  • Full Member
    • części do bmw
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2013, 09:13:12 am »
Powiem tak - miałem chrapkę ta to siodełko bo widziałem na allegro i kiedyś znalazłem foty w internecie z osiołkiem z takim siedzeniem. Ba - miałem już ustawionego snajpera na to siodełko. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że zmylił mnie opis w aukcji bo słowa o ośle nie było :). Jeśli nadal jest na sprzedaż jestem zainteresowany :)
if You need info about forex or business news- You Welcome :)

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2013, 10:26:30 am »
Bardzo ciekawe Norbert  ;D
Dzięki za cynk - szczerze mówiąc kojarzyłem to siedzenie tylko z dużych motocykli i dlatego wystawiłem na allegro , a jak widać w mniejszych też było stosowane
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2013, 05:03:07 pm »
To, że siodełko jest w katalogu dotyczącym 3 modeli wcale nie znaczy, że w R35 je montowano. Miałem kiedyś takie siodełko i zwyczajnie było za długie jak na bagażnik osła. Co prawda słyszałem, że produkowano je w 2 czy 3 wielkościach (właśnie chodzi o długość) ale podejrzewam, że nawet to najkrótsze wystawało by za bardzo do przodu lub tyłu.

Offline laska

• sir
  • Full Member
    • części do bmw
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2013, 05:46:14 pm »
To, że siodełko jest w katalogu dotyczącym 3 modeli wcale nie znaczy, że w R35 je montowano. Miałem kiedyś takie siodełko i zwyczajnie było za długie jak na bagażnik osła. Co prawda słyszałem, że produkowano je w 2 czy 3 wielkościach (właśnie chodzi o długość) ale podejrzewam, że nawet to najkrótsze wystawało by za bardzo do przodu lub tyłu.
...... idąc dalej tym tokiem myślenia ;gdy weźmiemy pod uwagę że bagażnik w r35 i r4 są takich samych rozmiarów to to siedzenie jest tylko do r12 ?to tłumaczenie raczej do mnie nie przemawia.
if You need info about forex or business news- You Welcome :)

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2013, 09:50:29 am »
 idąc dalej tym tokiem myślenia ;gdy weźmiemy pod uwagę że bagażnik w r35 i r4 są takich samych rozmiarów to to siedzenie jest tylko do r12 ?to tłumaczenie raczej do mnie nie przemawia.

Wcale nie chodzi mi o to, by moje uwagi przemawiały to do kogokolwiek. Po prostu wertując setki zdjęć w dostępnej literaturze nie znalazłem ani jednego osła z takim siodełkiem (zresztą większość to solówki) za to bardzo dużo R12. Oczywiście wcale nie oznacza to, że tego typu siodełek nie montowano do R35. Uważam  tylko, że gabarytowo nie pasuje ono do osiołka. I tyle.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 08:24:56 am wysłana przez Jerzy »

Offline matximbrat

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2013, 08:07:17 pm »
Norbert,

Bycie uczciwym zawsze warto.

Możesz umieścić swoje skrzydła i zrobić zdjęcie?
.... możesz umieścic zdjęcie ma motocyklu i zrobić zdjęcie ? ( przyp. tłumacza ;) )
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 08:34:01 am wysłana przez norbert »

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2013, 08:20:36 am »
Jak by nie patrzył w tej instrukcji są też osłony miski olejowej które też rzadko były stosowane w osiołkach a jednak były dlatego patrzę na to siedzenie jak na swego rodzaju "rarytas" :) .
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 08:34:31 am wysłana przez norbert »
bmw forum

Offline matximbrat

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2013, 10:27:51 am »
Sorry to writte in english.

Of course, it was mounted on the BMW R35 militar units.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2013, 10:38:31 am »
idąc dalej tym tokiem myślenia ;gdy weźmiemy pod uwagę że bagażnik w r35 i r4 są takich samych rozmiarów to to siedzenie jest tylko do r12 ?to tłumaczenie raczej do mnie nie przemawia.

Wcale nie chodzi mi o to, by moje uwagi przemawiały to do kogokolwiek. Po prostu wertując setki zdjęć w dostępnej literaturze nie znalazłem ani jednego osła z takim siodełkiem (zresztą większość to solówki) za to bardzo dużo R12. Oczywiście wcale nie oznacza to, że tego typu siodełek nie montowano do R35. Uważam  tylko, że gabarytowo nie pasuje ono do osiołka. I tyle.

no to maximbrat znalazł kilka ;)
bmw forum

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2013, 01:08:48 pm »
Chylę czoło, jak widać na załączonej fotce faktycznie w osłach montowano takie siodełka. Ciekawe tylko, że na zdjęciach z frontu ich nie widać.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2013, 10:09:36 pm »
nie wiem czy też Wam się to rzuciło w oczy ale wszystkie maja także siedzenia kierowcy skórzane :D:D:D:D:D:D - kolejny mit obalony
bmw forum

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 19, 2013, 06:20:37 am »
Norbert, w posiadanym folderze BMW z 1938 r oraz katalogu części z 1938 r i  instrukcji obsługi z 1939 r nie ma informacji o stosowaniu siodełek gumowych dla kierowcy. Wszędzie są skórzane. Myślę, że gumowe montowano w końcówce produkcji R 35 czyli w 1940 r. Wówczas  zakłady wprowadzały na linię nowy model R75 i zapewne wykorzystywały zapasy części czyszcząc półki w magazynach. Z drugiej strony guma była też towarem strategicznym i racjonalniejsze wydaje się stosowanie skóry. No ale jak to z mitami bywa, żyją swoim życiem i są trudne do obalenia.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 19, 2013, 07:48:19 am »
Moim skromnym zdaniem siodła gumowe były produkowane głównie na potrzeby wojska jako trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu w warunkach frontowych. Nie sądzę by były montowane w wersjach cywilnych. Zapewne w początkowym okresie na front trafiały ze skórzanymi jako, że wtórnie adoptowano cywile do służby w wojsku.
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he