Autor Wątek: Odp: Kubki z logo forum  (Przeczytany 3472 razy)

Offline unlimited

• Jr. Member
  • **
    • katalog stron
Odp: Kubki z logo forum
« dnia: Luty 07, 2013, 01:47:16 pm »
Z jednej stromy Kris masz rację ale z drugiej - trzeba zrobić projekt (a ja nie umię) i mozna zamawiać .Jak umiesz zrobic projekt kubka to zrób i może więcej ludzi się zgada .Swoją drogą "podejrzewam" że niebawem kupując jakąś część do osła kubek forumowy będzie można dostać gratis;). Jak ktoś sprawdzał - jeszcze miesiąc temu po wpisaniu w google "forum bmw r35"  adres strony był heh hen daleko a teraz na pierwszym miejscu. Nie wiem czy to sprawka pozycjonowania czy takie zainteresowanie. Co  więcej - na "nasze forum" w ciągu 2 miesięcy było więcej wejść niż na "www.bmw-r35.de" pana Onkela odkąd istnieje.Patrząc z marketingowego punktu widzenia - wystarczy usunąc wszelkie zabezpieczenia antyspamowe i w ciągu kilku dni liczba zarejestrowanych użytkowników wzrośnie dwukrotnie a później lawinowo (na innych forach praktyka bardzo często stosowana aby zwiększyć ranking strony ).Coś mi się widzi że "licencja" dla KaluzaStudio która "wygasa"1 maja (przed majową Łodzią )to jakiś "chłyt materkingowy" ale to moje gdybanie ;)

Offline kris

• Full Member
Odp: Odp: Kubki z logo forum
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2013, 02:53:34 pm »
cytuje "niebawem kupując jakąś część do osła kubek forumowy będzie można dostać gratis;)- tak by było najlepiej ale... wiadomo kazdy chce troche grosz przytulic  ;D, pozdrawiam,

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
Odp: Odp: Kubki z logo forum
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2013, 04:58:49 pm »
co do projektu kubka - też się na tym nie znam ( 3 miesiące temu nie znałem się na administracji forum ani na "zakładaniu" stron internetowych).Co do "sponsorowania" przez producentów replik i części - była jedna propozycja ale warunki jakie musiał bym spełnić były nie do przyjęcia (narzucona liczba wejść na stronę, narzucona liczba rejestrujących ,narzucona liczba postów , wielojęzyczność  ...itd itp ) więc doszedłem do wniosku że gra nie warta świeczki- tym bardziej że ja musiał bym spełniać czyjeś warunki a "ta druga strona" chciała okleić forum reklamami i sprzedawać części jako "polecane przez" i wyłącznośc na działy -"polecane" a w zamian kilka gadżetów jako gratisy których wartość była niższa niż koszt utrzymania domeny  . Co do pozycjonowania strony - NIE - nie wynająłem żadnej firmy ani się na tym nie znam - to dzięki Wam ta strona tak podskoczyła w rankingu :). Szczerze mówiąc na stronę tylko w ciągu 2 tygodni istnienia było więcej wejść niż na strone Onkela. Co do zabezpieczeń antyspamowych - są po to żeby nie zasypywać forumowiczów niepotrzebnymi reklamami - zdjęcie ich jest zarazem niebezpieczne ( ataki hakerskie ) i denerwujące (reklamy wysyłane na adresy mailowe )."Licencja" do końca kwietnia jest uwarunkowana terminem hostingu dla strony a nie majową Łodzią :P. Jakoś tak hosting wygasa i później trzeba będzie kombinować .... :/ Jakoś to będzie mam jeszcze parę asów w rękawie :)
ps. dział "polecane" jest zarezerwowany dla części z którymi miałem styczność i szczerze mogę je polecić .Nie chce polecać np. chińskich gaźników bo "ktoś mi każe i taką mamy umowę". Jeśli producenci dziadowskich podzespołów chcą się reklamować - droga wolna - ale nie na tym forum :P. Co do warunków jakie musi spełnić firma chcą ca się ogłaszać w dziale "polecane" są tylko 4.
1. Przekazanie na cele forum 2 egzemplarzy ROCZNIE danej części- podzespołu .Jeden do "testów" ;) a drugi jako nagroda w konkursie ( nad konkursem myślę... - na pewno będzie przeprowadzony i jestem w stanie osobiście wytargować coś kupując części dla siebie )
2. rabat dla forumowiczów na zakupy u danego sprzedawcy - rabat oczywiście do uzgodnienia - nie jakieś marne 3 % . Wiem jakie się płaci prowizje na allegro i wiem ile utargowałem zamawiając telefonicznie części "poza allegro " . Było to moi drodzy - Z 1500 zł na ...1200 :). Da się ? Niestety sprzedający mi te części nie odezwał się do dzisiaj a z chęcią umieścił bym w "polecanych"
3. repliki muszą być dokładnym odwzorowaniem oryginału - więc spełniając powyższe 2 warunki nie można być pewnym umieszczenia w "polecanych". Jeśli dwa powyższe warunki nie będa spełnione odeślę te dwa egzemplarze bo nie zamierzam zakładać do motocykla byle czego ani nikomu wciskać badziewia pod hasłem "nagroda w konkursie"
4. brak takiego podzespołu w "polecanych" .
Warunki 1-3 sa negocjowalne . Zdaję sobie sprawę że nie każdego stać na zasponsorowanie 2 egzemplarzy licząc się z tym że na forum sprzedadzą kolejne 2 .

Jeśli komuś moje warunki wydają się wygórowane - warto sprawdzić ceny domen, ceny hostingu i policzyć czas potrzebny do "jakotakiego pilnowania forum", robienie zdjęc oraz magazyn części które zostały sfotografowane ( głownie dzięki Przemkowi !!!!!!!!). Co się dostaje w zamian - klientów .Klienci na razie krajowi ale nad dodaniem języków obcych cały czas się zastanawiam. nie jest to takie proste - są dwa wyjścia - albo tłumaczyć ręcznie ( ktoś chętny ? ;) ) albo użyć translatorów z internetu .Co do kubków i gadzetów - myślałem o tym już dawno - może na utrzymanie forum by się zebrało ale Kris byłeś u mnie i wiesz że na pocztę mam 8 km w jedną stronę . Jak bym miał z jednym kubkiem śmigać na pocztę - interes był by marny - baaaa nieopłacalny :/
cytuje "niebawem kupując jakąś część do osła kubek forumowy będzie można dostać gratis;)- tak by było najlepiej ale... wiadomo kazdy chce troche grosz przytulic  ;D, pozdrawiam,
cytuj dokładnie - unlimited "PODEJRZEWA "- a i tak wszystko zależy ode mnie :P
ps . w dziale "polecane repliki" będą tylko części a nie sprzedawcy - nie chcę żeby sprzedawca i producent np. nakrętki miał możliwość reklamowania całego asortymentu blokując poważniejszych zainteresowanych
ps2. chińskich gaźników nie miałem w rękach - słyszałem sprzeczne opinie - swojej nie mam.
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2013, 10:39:25 am »
Wielką wartością tego forum jest brak dennych reklam, które mnie osobiście wk...ją do bólu i przeszkadzają w korzystaniu z niego. Poza tym korzystanie jest o wiele łatwiejsze i przejrzystsze niż u konkurencji, która funkcjonuję od dawna. Wielki ukłon dla Norberta i Jego  kolegi z którym perfekcyjnie ogarnęli temat. Jednocześnie przyjął moim zdaniem dobrą taktykę jako moderator - nie kieruje swoimi sympatiami lub antypatiami. W sposób bardzo wstrzemięźliwy zwraca uwagę na różne nieprawidłowości. Dzięki temu moim zdaniem panuje tu bardzo sympatyczna atmosfera bez bufonady, wymądrzania się. To chyba wpływ wyższości silników napędzanych czystym paliwem nad innymi smrodzącymi jak nadmorska smażalnia? ;) Tylko czemu ten wątek jest w koszu?
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2013, 10:44:59 am wysłana przez wawafreda »
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2013, 07:09:02 pm »
grrrr - myślałem że posty umieszczone w koszu może podglądać tylko administracja :/
grrrr2 - Fred - czemu grzebiesz w koszu ?
grrrr3 - Fred słodzisz ojjj słodzisz ;)
Wątek w koszu bo nic nie wnosił do postu Krystiana - ktoś zaczął pisać nie na temat, ktoś inny podczepił się , mnie też poniosło i odeszliśmy od tematu.Czasem nawet ja jako obiektywny administrator muszę się pokajać i swoje wypociny w koszu umieścić ;(

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2013, 03:28:18 pm wysłana przez norbert »
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum