Autor Wątek: Ramy bmw R3 R35 R4 EMW  (Przeczytany 10105 razy)

Offline wawafreda

• Hero Member
Odp: Ramy bmw R3 R35 R4 EMW
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 26, 2014, 10:51:25 am »
Coś z tą ramą ze zdjęć jest nie tak? Nity nitami, ale z jednej strony masz otwór na gumowy odbojnik, a z drugiej nie. Wygląda mi to na jakąś rzeźbę. Dodatkowo - na ramach powojennych był bity numer też na poprzeczce do mocowania silnika od przodu. Tam wyskrob. Przy okazji, ostatnio przerabiałem dwie ramy powojenne na przedwojenne łącznie z nitami główki i mocowań pompki. Jak ktoś zainteresowany to nie ma problemu. ;)
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline sidecar

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 30, 2014, 04:40:26 pm »
Ta bordowa rama z postow kolego Awtowelo wyglada na powojenna.Nawet ten otwor na linke jest nieudolnie wyprofilowany-widac ze az sie rama zapadla przy główce od tego kombinowania.kiepska mistyfikacja;-)
Wojtek.

Offline efefko_BMW

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 15, 2015, 10:38:45 pm »
Odgrzewam kotleta, a co powiecie na to, w mojej ramie są wszystkie cechy Osła z serii "0" ale zastanawiają mnie bicia puncy na główce, jedna to malutka i wyraźna z oznaczeniem " 0,3 " a druga to duża cyfra "cztery". ktoś wie coś na ten temat ? Proszę o pomoc.
die kraftrad mechanik

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 25, 2016, 04:09:45 pm »
Witajcie,
Pozwolę sobie odkopać kolejny temat. Do rzeczy - ostatnio spotkałem się z ramą do osła o numerze 3040** (marzec 1938). Mam pewne wątpliwości co do cech charakterystycznych tej ramy. Po kolei: -rama ma otwory pod gumowe odboje (jak w R4), skośny otwór pod linkę prędkościomierza oraz nitowane mocowania pompki. Nie ma natomiast nitów na główce ramy. Z ciekawych rzeczy to w belce siedzenia kierowcy są otwory do mocowania cewki (jak w R3, R4). Czy spotkał się ktoś z takim typem ramy?