Autor Wątek: identyfikacja lampy przedniej  (Przeczytany 6312 razy)

Offline ponczek1957

• Newbie
  • *
identyfikacja lampy przedniej
« dnia: Styczeń 29, 2013, 08:15:48 pm »
taka lampa jest przy moim osiołku
proszę zwrócić uwagę na znaczek wyciśnięty nad otworem na prętkościomierz
czy to oryginalna lampa ?

Offline sidecar

• Jr. Member
  • **
Odp: identyfikacja lampy przedniej
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2013, 08:41:51 pm »
To lampa od wczesnej M72.
Wojtek.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2013, 08:45:15 pm »
To chyba Katek ( tak to sie nazywa ) .szkło też masz ruskie , ale takie lampy bardzo częśto przerabiają na "oryginalne" . To ruska kopia oryginalnych. W sumie jak nie miałem boscha to po głowie chodził mi plan przerobienia właśnie takiej lampy. Pozdro
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline harry_doc

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2013, 06:37:40 pm »
Witam
dokleję się  do  tematu   , po co zaczynać  nowy wątek  jak  ten  pasuje .
Od lat  przekładam z półki  na półkę  skorupę  lamy .

Wg  tego  co sugerują Koledzy  znaczek K w owalu determinuje ją jako rosyjską  lampę typu  Katek .
W stosunku  do opisanej w   wątku wyżej  są jednak  różnice .
Może ktoś taką widział  i wie od czego  może  być .
Różnice  to "
1. znaczek K  jest ponad  górnym otworem  mocującym stacyjkę  - widać  trochę kiepsko ale zdjęcia robiłem komórką
2. rozłożenie otworów jest  odwrotne  jak w  wyżej opisanej 
3. średnice tychże otworów są  mniejsze
4. średnica   otwory pod stacyjkę  około 40 mm , pod licznik około 80 mm , średnica lampy 185mm
Resztę widać .
harry_doc
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2013, 07:47:25 pm wysłana przez harry_doc »

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2013, 07:32:40 pm »
Na 100% radziecka. Najbardziej pasujący motocykl to IŻ 49 lub wcześniejszy IŻ 350. Problemem jest tylko to, że oba nie miały w lampie stacyjki (na moje oko otwór w twojej lampie wygląda na dorobiony). Druga rzecz to podświetlenie licznika, które w tej formie normalnie nie występowało w IŻu 49 (ale było w M72). Może to jakaś późna wersja? We wszystkich innych motocyklach ZSRR w lampach były stacyjki z ozdobnymi przykrywkami i przez to miały dodatkowe otwory (np. K750, IŻ 56, K175 itp). Ale jedno jest pewne, że to lampa radziecka bo świadczy o tym fabryczna cecha.

Offline harry_doc

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2013, 07:56:54 pm »
1. otwór pod stacyjkę  jest  na pewno oryginalny (tak  dokładnie  nie  mogło  być  ręcznie wykonane )
2.średnica  jest  nietypowa
3.  rozkład otworów  też

dalej  szukamy odpowiedzi .
harry_doc

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2013, 08:17:34 pm »
no Panowie średnica jak najbardziej typowa pod szkło 170 mm - więc od dużego motocykla. Co do stacyjki - widziałem kiedyś lampę lucas z taką samą stacyjką ( hmmm - wiele powiedziane ale otwory były identyczne )
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline harry_doc

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2013, 08:17:19 pm »
Witam
proszę o pomoc w identyfikacji   tej skorupy lampy
Ewentualnie podrzucę zdjęcia stacyjki  i  jej obudowy w środku .
harry_doc

Offline kris

• Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2013, 08:58:48 pm »
witam to jest skorupa lampy Bosch EAS 150 albo 170 (czyli 15cm lub 17cm srednicy szkla wychodzacego z ramki), orginalna stacyjka z tzw pajaczkiem a takze w glebi widoczny mechaniczny zmieniacz swiatla ze stykami do przedniej zarowki, mam taka sama ale z wiekszymi brakami

Offline harry_doc

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2013, 11:02:28 am »
Witam
Tak  mi się wydawało  że  ją gdzieś widziałem .
Zastanawiam się  jak  montowało się tą stacyjkę ,  bo pod otworem  na  klucz stacyjki od środka  jest  jakaś resztka obudowy .
Nie sprawdzałem  .
Jest to wykopek garażowy , znalazł się w skrzyni którą wykopałem  na półce skarbów  razem z częściami do Sokoła .
Ten prawy otwór  jest  oryginalny ?
Co prawda  przy  stacyjce  jest  kontrolka i po drugiej stronie coś w rodzaju  bezpiecznika ale   nie oglądałem dokładnie  ,  na razie  odtaja .
harry_doc

Offline kris

• Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2013, 12:27:46 pm »

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 11, 2013, 01:43:13 pm »
Stacyjkę montowało się za pomocą tzw. pająka ( jak w polskich powojennych typu wfm shl m05 ).Taka lampa w oryginale to świetna sprawa. Niedawno poszła na ebay de uzbrojona we wszystko za ponad 900 euro. Sprawdź jeszcze od wewnątrz mocowania bo spotkałem się z przeróbkami ruskich - baaa jedną taką miałem :) ( najprawdopodobniej lampa do pierwszych wojennych emek ).Stacyjka też była na pająku ale już bez sygnatur i moja nie miała nita w przedniej części.
bmw forum

Offline harry_doc

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 11, 2013, 08:00:24 pm »
Witam
Miałem tylko chwilę czasu  i  coś tam sprawdziłem .
To  EAS170 ( zakładając ze to EAS ) .
Znalazłem  resztę   tzn. szkło , lustro i oprawkę .
Brakuję w tej chwili  części  bakelitowej oprawki  bezpiecznika i  górnej części stacyjki  , tej pod kluczyk oraz ramki ( została tylko blaszka  mocowania z  nitami )  .
Gdyby  miał ktoś   zdjęcia tej części   będę wdzięczny .
Norbert piszesz że  był  sygnatury  , jakie i gdzie ?
harry_doc

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 11, 2013, 08:30:45 pm »
Chętnie podeślę zdjęcia ale nie dziś - net mi chodzi jak ..... ;(.Co do ramki mam taką oryginalną do 170 i odbłyśnik - chętnie zamienię za 150 .Ramka w stanie dobry+ ( brak nita i ktoś przychromował sygnatury ale są widoczne ).Co do stacyjek i sygnatur - ta która posiadam jest jedyną tego typu stacyjką bez sygnatur jaką widziałem. Nie różni się niczym - nie ma tylko sygnatur i to jest zagadkowe bo bosch wszędzie nabijał.
bmw forum

Offline cerber

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2014, 08:33:43 pm »
To chyba Katek ( tak to sie nazywa ) .szkło też masz ruskie , ale takie lampy bardzo częśto przerabiają na "oryginalne" . To ruska kopia oryginalnych. W sumie jak nie miałem boscha to po głowie chodził mi plan przerobienia właśnie takiej lampy. Pozdro
Znaczet K na ruskich skorlupach-to znak firmowy zakladow lamp w miescie Kirzacz,natomiast Katek-zaklad produkcji iskrownikow( MAGNET) w Kujbyszewie.