Autor Wątek: Klakson BOSCH i jego mocowanie  (Przeczytany 11817 razy)

Offline unlimited

• Jr. Member
  • **
    • katalog stron
Odp: Klakson BOSCH i jego mocowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 15, 2013, 06:43:18 pm »
może i wygląd zewnętrzny był identyczny jednak wnętrznościami mogły się różnic. Też miałem kilka boschów fd6 i chiciaż zewnętrznie były identyczne w środku nie koniecznie. kolejna sprawa to to że w każdym jaki miałem ( było chyba z 5 ) dekiel był przykrecony wkrętami soczewkowymi. Kolejna sprawa - krótko po wojnie w samochodach wprowadzono instalacje 12 V a FD6 jak sama nazwa wskazuje jest na 6 V .Nigdy nie spotkałem się w klaksonie marki bosch z płaskimi wkrętami - w belmie czy podobnych owszem ale w boschu i norisie nie. Kris - podsunąłeś niezły pomysł z tymi oznaczeniami ale jak patrzę na tą tabelkę na samej górze zastanawiam się nad tym skąd ona jest ( rok produkcji ) Śmiem twierdzić że z okresu krótko po wojnie ( brak elementów chromowanych co było dość popularne w okresie międzywojennym i latach 50 i późniejszych ) oraz polerowane aluminium z czym się nie spotkałem w klaksonach przedwojennych a powojennych  owszem. Pozdawiam

Offline kris

• Full Member
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 19, 2013, 12:22:11 pm »
Witam - skan jest z przedwojennych katalogów Boscha. Raczej z drugiej połowy lat 30-tych

Offline luki213

• Hero Member
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 11, 2013, 10:28:00 pm »
A klakson Bosh o symbolu FC6/6 ??? Montowany w Jawach typu Perak, w BMW R12.

Offline milya141181

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 01, 2014, 03:49:00 pm »
(русский язык) . у вас скорее всего переходная коробка бмв..на этих мотоциклах ставился сигнал на перемычке рамы под водительским сиденьем