Autor Wątek: Dyferencjał BMW R35 '39 zdjęcia  (Przeczytany 5064 razy)

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
Dyferencjał BMW R35 '39 zdjęcia
« dnia: Grudzień 10, 2012, 10:24:23 pm »
jw.
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline kris

• Full Member
Odp: Dyferencjał BMW R35 '39 zdjęcia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2012, 10:43:58 am »
Witam, miałbys moze zdjecie co powinno byc na wałku (zdj.nr 8 ), bo wydaje mi sie ze mi brakuje jakaś cześć, ale nie wiem co.
Ja mam (po kolei: nakretka,podladka,tryb,i łozysko wprasowane w obudowe) wydaje mi sie że brakuje mi jakiegos dystansu pomiędzy trybem i łozyskiem.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2012, 11:02:58 am »
Wszystko jest http://bmw-r35.pl/index.php?topic=21 . Wygląda na to że idzie łożysko , dystans i kolejne łożysko , podkładka , zębatka, kolejna podkładka i nakrętka
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline Przemek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2012, 11:19:23 am »
 kris między jednym a drugim łożyskiem jest tulejka dystansowa jak coś to dzwoń pomogę

Offline kris

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2012, 11:50:36 am »
Dzieki, wyglada na to że brakuje mi dystansu (11); łozyska(40) i podkładki(44). wg. http://bmw-r35.pl/index.php?topic=21 pozdro

łożysko to 6203, a jakbyscie mieli wymiary tego dystansu to bym sobie wytoczył ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2012, 11:54:34 am wysłana przez kris »

Offline Przemek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2012, 09:55:34 pm »
gdzieś miałem narysowany ten dystans jak znajdę to dam zać

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2012, 10:18:14 pm »
najpierw jest łożysko 3303 to jest dwurzędowe, potem dystans 17 mm następnie łożysko 6203, ten dystans trzeba dopasować długością gdyż zawsze te dorabiane tryby różnią się nieznacznie od siebie, a także długości wałka Kardana także są minimalnie różne.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2012, 10:41:58 pm »
Jarku - zastanawiam się jak Cię sprowokować do odkrycia Twoich tajemnic bo i dokumentów i zdjęć i co najważniejsze ;wiedzę masz ogromną .Pozdrawiam
bmw forum

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2012, 10:47:06 pm »
do ogromnej to mi sporo brakuje ale co nieco wiem więc jak jest pytanie a zdążę odpowiedzieć to piszę.
nie wtrącam się jak już ktoś raz odpowiedział bo widzę wtedy, że temat się niepotrzebnie rozwija gdyż każdy ma swoje zdanie, ja opieram się na mojej wiedzy i skromnym doświadczeniu.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
    • encyklopedia
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2012, 10:57:22 pm »
Jak to mówią - "w śród ślepców jednooki królem" . Dobrze wiesz że nie zawsze odpowiedzi są poprawnymi odpowiedziami. Swoją wiedzę bazuję głównie na katalogach ( mam aż 2 ) i czasem coś gdzieś podejrzę. Zdaję sobie sprawę że taka konstrukcja jak osioł - produkowana ze zmianami prawie 20 lat - jest bardzo skomplikowana do scharakteryzowania co i kiedy w danym roczniku było montowane. Może masz jakiś oryginalny egzemplarz który przetrwał do dziś w całości oryginalny ? . Ja takiego nie mam i nie widziałem. Mam nadzieję i wierzę w to że z czasem uda się poukładać wszystko tak jak należy . Żałuję trochę że pozbyłem się pozostałych osłów bo miał bym dużo więcej do opisania i sfotografowania a teraz niestety muszę liczyć na pomoc innych :/. Pozdrowienia
bmw forum