Autor Wątek: Przedni błotnik- przedwojenny i powojenny R35- różnice  (Przeczytany 8495 razy)

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
Odp: Przedni błotnik- przedwojenny i powojenny R35- różnice
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 13, 2014, 06:03:29 pm »
Właściwie wiele pytań w wątkach pozostaje bez odpowiedzi, i to nie z powodu że nikt nie wie, podejrzewam że bardziej z lenistwa. Sądzę to po moim zapytaniu między innymi o długość szprych w tylnim kole czy o różnice w tylnym błotniku.

A tu masz rację. Przyznam szczerze że nie zauważyłem Twojego pytania o długości szprych.
Co do lenistwa - zanim zaczniesz oceniać innych sprawdź PROSZĘ dokładniej na forum lub w ogólnodostępnej literaturze. No chyba że z lenistwa nie chciało Ci się nawet popatrzeć na TEN WĄTEK ani przeglądnąć pdfów rozsyłanych przez Komara
Pozdrawiam
leniwy
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline motors-creator

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 14, 2014, 12:45:56 am »
Właściwie wiele pytań w wątkach pozostaje bez odpowiedzi, i to nie z powodu że nikt nie wie, podejrzewam że bardziej z lenistwa. Sądzę to po moim zapytaniu między innymi o długość szprych w tylnim kole czy o różnice w tylnym błotniku.

A tu masz rację. Przyznam szczerze że nie zauważyłem Twojego pytania o długości szprych.
Co do lenistwa - zanim zaczniesz oceniać innych sprawdź PROSZĘ dokładniej na forum lub w ogólnodostępnej literaturze. No chyba że z lenistwa nie chciało Ci się nawet popatrzeć na TEN WĄTEK ani przeglądnąć pdfów rozsyłanych przez Komara
Pozdrawiam
leniwy

"Panie leniwy" :) jak wczytasz się w katalog części dotyczący tylnego koła to zobaczysz że jest podana tylko jedna długość szprych w ilości 18szt. A co z krótkimi szprychami?
Pytanie moje było stąd że chciałem zamówić "cieniowane" szprychy w firmie WWS Speichen, a oni są skropulatnie dokładni, i wymagali dokładnych wymiarów. W sumie to nie dogadaliśmy się co do zamówienia i chyba na tę chwilę zamówię szprychy z Bartnika.
Zadałem kilka innych pytań na tym forum i pozostały bez odpowiedzi
1) pytanie o różnice w tylnych błotnikach przed i powojenny
2) prosiłem o dokładne zdjęcie wlewu oleju do silnika. Ze zdjęć na forum nie mogłem dopatrzeć się dokładnego kształtu jaki posiadał ten wlew w bloku przedwojennym.
3) pytanie o zbiornik paliwa - tu akurat padło kilka odpowiedzi ale raczej nic konkretnego.

Jeśli już coś piszę to staram się żeby to nie był SPAM czy nic nie wnosząca do wątku odpowiedź, nabijająca liczniki postów. Staram się używać opcji szukaj, chociaż wydaje mi się że przeczytałem to forum od deski do deski.
Jeśli uznasz moją wypowiedź jako spam lub nic nie wnoszący bełkot - wyedytuj lub usuń,
A na tę  chwilę to ciepło pozdrawiam Konrad - Motors Creator

PS. Upewnię się jeszcze w różnych rocznikach katalogów części czy jest gdzieś podana długość krótszych szprych tylnego koła. Wydaje mi się że nie.

Offline norbert

• Administrator
  • Hero Member
  • nigdy więcej automatycznych ustawień kamery !! :(
    • encyklopedia
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 14, 2014, 02:16:44 am »
Ależ Konradzie :)
Proszę włóż odrobinę chęci i własnej pracy i rzuć jeszcze raz okiem na link który Ci podesłałem. Jak znowu spotkasz szprychy dłuższe o których piszesz to opuść z łaski swojej wzrok o 2 ( dwie ) linijki - tam są te krótsze :)
Pozdrawiam gorąco - norbert .
Właśnie z takiego powodu część pytań pozostaje bez odpowiedzi. Nie miej mi za złe mej ironii ale naprawdę wsadziłem bardzo dużo pracy w to forum i powtarzanie wszystkiego od nowa jest troszkę męczące. Dlatego zanim następnym razem zarzucisz komuś lenistwo to przypomnij sobie proszę ten post i to że nie chciało Ci się nawet sprawdzić linka który Ci podesłałem- a chęci miałem dobre.
Co do błotników - mam powojenny
Co do silnika - mam powojenny więc musisz poprosić kogoś z forumowiczów.
Nie usuwam takich postów ani nie edytuję - zostawiam dla potomnych ;)
na początku grożę paluszkiem a potem but. Niech Cie nie zmyli ta słodka buźka - potrafię być wredny.
bmw forum

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 14, 2014, 12:08:26 pm »
Odnośnie błotników (inne sprawy pominę-szkoda czasu !!), to głebokie błotniki (tloczone z jednego kawałka blachy) były przed i po wojnie do roku okolo 1950, wkladane do tzw "cienkiego przodu"-z gumami w dolnj części przednich lag, te łączone z trzech części, były tylko przedwojenne i tylko w poczatkowym okresie produkcji. Natomiast te plytkie blotniki (z przodu węższe z tyłu szersze ) były zakladane do  EMW (i BMW R-35/2, ...  ) gdzieś od około 1950/1951 do tzw przodu "grubego" inna półka górna i bez gumowych harmonijek w dolnej części lag.  :) :)

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 14, 2014, 12:23:08 pm »
 ;DFotki w linku  http://bmw-r35.com/index.php/topic,605.0/topicseen.html   potwierdzające moje informacje :-\

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 14, 2014, 04:59:08 pm »
W takim razie opierając się na wiedzy pw1000 informuję zainteresowanych, że posiadam błotnik płytki szerszy z tyłu, węższy z przodu z jednego kawałka i z chęcią zamienię go na wersję przedwojenną. Nie ma znaczenia czy oryginał czy replika. Swój błotnik wyreperowałem, wyklepałem i jest bardzo dobrym materiałem dla lakiernika.
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he