Autor Wątek: Oryginalne tabliczki znamionowe  (Przeczytany 7998 razy)

Offline steve

• Full Member
Odp: Oryginalne tabliczki znamionowe
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 04, 2016, 12:09:38 am »
Witajcie,
Mam tabliczkę z 1938 roku, która ma bity rok produkcji.

Offline Andy BMW R35

• Full Member
  • Osioł jaki jest każdy widzi...
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 04, 2016, 12:20:07 am »
To jest pierwsza tabliczka jaką spotkałem z 1938 roku. Widać, że zaczęto stosować datę produkcji już w 1938 roku. Może to koniec produkcji z tego roku.
Bardzo dziękuję za uzupełnienie mojego posta.

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 04, 2016, 06:19:03 am »
Sądzę, że Niemcy jako naród zorganizowany i oszczędny nie trzymali się sztywno tego, by dla jednych modeli robić tabliczki z rokiem produkcji, a dla innych bez, zwłaszcza jeśli takie dane musiały być umieszczane z racji przepisów. Sądzę, że używali danej partii tabliczek do wyczerpania się zapasu, a następnie w zakładzie gdzie je zamawiali do innych modeli, kupowali też takie same do osła. Czyli trzeba też sprawdzić, kiedy pojawiły się tabliczki z datą np. dla modeli R61, R71 czy R20 i oczekiwać, że w podobnym czasie pojawiają się te dane na tabliczkach R35.

Offline Andy BMW R35

• Full Member
  • Osioł jaki jest każdy widzi...
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 05, 2016, 01:44:09 am »
W roku 1938 motocykle BMW R35 posiadały numery od 303547 do 308937.
Tabliczka załączona przez steva ma pierwsze trzy cyfry 305xxx co pozwala przypuszczać, że jest to mniej więcej połowa produkcji z 1938 roku. Jednak tabliczka zamieszczona zaraz na początku tego wątku przez norberta kompletnie mnie rozkłada. Jest tam nabite BMW R35 ale reszta to dla mnie już kosmos. Co najciekawsze jest oryginalna.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2016, 11:57:26 am wysłana przez Andy BMW R35 »

Offline zakrzes

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 14, 2016, 10:40:48 am »
Witam wszystkich Forumowiczów,

z góry przepraszam, że tak "prosto z mostu" i być może w niewłaściwym miejscu, ale znalazłem Wasze forum i wątek o tabliczkach znamionowych.
Od dłuższego czasu zajmuję się wykonywaniem tabliczek w unikalnej technologii pozwalającej na uzyskanie efektu maksymalnie zbliżonego do starych oryginalnych tabliczek. Do tej pory robiłem jedynie tabliczki cynkowe odpowiadające tabliczkom cynkowym i aluminiowym. Ostatnio jednak dostałem zamówienie na tabliczkę mosiężną do BMW R35 z 1947 roku. Korzystając z okazji chciałbym pochwalić się efektem mojej pracy.
Przy okazji załączam poglądowe zdjęcie kilku innych tabliczek jakie wykonuję. Naturalnie jestem w stanie wykonać w tej technice dowolną tabliczkę, także do dowolnego rocznika BMW ;)
Wszystkie tabliczki są wklęsło-wypukłe, tylko na zdjęciu trudno to pokazać.

Gdyby ktoś był zainteresowany to zapraszam.
Pozdrawiam ;)

Jako administrator tego forum chciał bym oświadczyć ....  chciał bym przypomnieć zasady funkcjonowania forum !!!!!!!!  Kolega znajdzie 3 min na przeczytanie to "pogadamy" o darmowej reklamie. Stali bywalcy forum nie mają ŻADNEGO problemu w reklamowaniu swoich wyrobów - a czasem nawet darmową reklamę w poczcie pantoflowej :) . Linki usunięte
ps. z góry przepraszam że tak od razu i bez ostrzeżenia, ale pierwsze co robie po zalogowaniu się to sprawdzam nowych użytkowników i posty które napisali i tak trafiłem ... po raz kolejny
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2016, 12:52:31 am wysłana przez norbert »