Autor Wątek: Przedmuchy do gaźnika  (Przeczytany 591 razy)

Offline Marco10

• Newbie
  • *
Przedmuchy do gaźnika
« dnia: Lipiec 02, 2018, 02:40:31 pm »
Mam pytanie do forumowiczów. Złożyłem silnik i odpalił od pierwszego kopa. Zauważyłem przedmuch kompresji, a może to spaliny, do gaźnika. Chciałem podregulowac linkę gazu wykrecajac z dekielka przepustnicy śrubę regulacjna i tam dmucha powietrze. Ściągnąłem filtr i dmucha z kanału dolotowego regularnie jak suwy silnika. Nie miałem znaków na kołach rozrządu. Ustawiłem koła tak http://www.emw-r35.de/anl/steuerkette_zuendzeitpunkt.html.  Zaplon przy ściągniętej manetce przyspieszacza, 12 mm przed GMP platynki zaczynają się rozwierac. Odpala od kopa, brakuje triche mocy. Niepokoi mnie ten przedmuch. Czyżby wałek rozrządu źle ustawiony? Zauważyłem też że w czasie suwu wydechu pod koniec suwu, jakieś 15 mm może 20 przed GMP zaczyna się otwierać zawór ssący, wydechowy już prawie się zamyka. Czy to nie za wcześnie?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2018, 11:13:30 am wysłana przez Marco10 »

Offline Jerzy

• Sr. Member
Odp: Przedmuchy do gaźnika
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2018, 05:43:25 am »
Sprawdź luzy zaworowe, bo może sa za małe. Generalnie zjawisko "przedmuchów" jest naturalne i szczególnie widoczne przy zdjętym gaźniku. Po przytknieciu dłoni najczęściej bęzie ona mokra od paliwa. Na intensywność tego zjawiska duży wpływ ma ustawienie zapłonu. Chyba masz nieco za wczesny i dla tego ciśnienie "odbija". To, że zawory sa w jakimś punkcie oba otwarte to też normalne i wynika z nakładania się faz i falowego przepływu gazów, niemniej nie powinno to powodować spadku mocy czy wychlapywania przez gaźnik dużej ilości paliwa.

Offline Marco10

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2018, 01:26:50 pm »
Dzięki za pomoc. Tak myślę, być może źle myślę ha., ale pociągając aparat poprzez dźwignię przyspieszania zapłonu do siebie to zapłon opóźnia my, a nie przyspieszamy. Wałek rozrządu obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, więc jeśli przesuniemy krzywke przerywacza z godziny 12 na 14 to nastąpi opóźnienie raczej. A wyczytałem tutaj że pociągając do góry aparat zapłon się przyspiesza i tak ustawilem. Wydaje mi się że powinienem ustawić przy przyspieszonym na maksa, więc aparat w dolnej pozycji. Może jestem w błędzie i wprowadzam jakieś nowe teorie. Ale wydaje mi się to logiczne. Trzeba wyjaśnić jaka pozycja aparatu i dźwigni jest przyspieszeniem a jaka opóźnieniem.

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2018, 01:56:54 pm »
W kwestii działania zapłonu masz całkowitą rację. Podciągając dźwigienkę opuźniamy zapłon, który następuje w okolicach GMP bo to ułatwia zaskoczenie silnika. W trakcie jazdy zapłon musi następować przed GMP bo płomień palącej się mieszanki musi mieć czas na spalenie jej do momentu osiągnięcia przez tłok GMP. Dopiero w tym położeniu następuje rozprężanie gazów i tłok wykonuje pracę. W trakcie jazdy manetkę odpuszczamy aż do całkowicie zwolnionej, co odpowiada jeździe na pełnych prędkościach (tak na prawdę od 40 km/h wzwyż).

Offline Marco10

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2018, 09:28:40 pm »
Więc ustawiając początek rozwarcia platynek zapłon ma być przyspieszony czy opóźniony. Ja ustawiłem na opóźnionym na maksa (czyli podcisgniety do samej góry). A to chyba błąd i stąd źle ustawienie położenia walka rozrządu i przedmuchy do gaźnika. Taka moja teoria.

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2018, 05:22:16 am »
Zapłon ustawiasz na zwolnionej manetce.

Offline Marco10

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2018, 09:21:18 am »
No to doszliśmy do ładu. Myślę że przyda się dla forumowiczów. Dzięki za pomoc.