Autor Wątek: Wymiana tarczy sprzęgła  (Przeczytany 597 razy)

Offline Marco10

• Newbie
  • *
Wymiana tarczy sprzęgła
« dnia: Kwiecień 16, 2018, 11:08:26 pm »
Mam pytanie i prośbę Jestem na etapie składania sprzęgła. Tarcza która była wygląda dobrze o ma grubość 6,2 mm. Założyłem koło zamachowe, przylozylem tarcze.Przmierzam płytę dociskowa i próbuje zakręcić nakrętki na śruby i tutaj problem. Śruby za mało wystają i nie nakręce nakrętek, a nie mam dojścia żeby je jakoś wypchac więcej. Może istnieje jakiś sposób?

Offline jop11

• Jr. Member
  • **
Odp: Wymiana tarczy sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2018, 11:50:31 pm »
Z drugiej strony w korpusie silnika masz dziurę przez którą wkładasz za pomocą śrubokręta śrubę wraz z sprężyną. Pierwszą łapiesz na parę gwintów drugą po przekątnej a dalej to już bez problemów. Dziury centrujesz szpikulcem. Pamiętaj by zabezpieczyć punktakiem nakrętki.
Jurek

Offline Marco10

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2018, 07:17:25 am »
Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź.Powkladalem tak śruby, tylko bez płyty dociskowej i tarczy. Myślę że będą na tyle wystawac że złapie nakrętka. Powtórzę to zakładając odrazu tarcze i płytę.

Offline Marco10

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2018, 04:57:27 pm »
Zdemontowalem koło zamachowe i dałem do wyważenie i szlifowania. A już prawie był w ramie. Jednak zdecydowałem się na dopieszczenie tego elementu. Ciężko znaleźć kogoś kto się podejmie wyważania, ale mam namiary. Jakby komuś były potrzebne to pytać.