Autor Wątek: Mocowanie zbiornika  (Przeczytany 196 razy)

Offline awtowelo

• Jr. Member
  • **
Mocowanie zbiornika
« dnia: Kwiecień 08, 2018, 09:29:42 pm »
Proszę o informację na temat wymiarów śrub mocujących zbiornik do ramy oraz gumowych podkładek. W powojennym katalogu części jest podany wymiar M 8 x 1 x 25 Din 960 - czyli M8 z drobnozwojnym gwintem (1) o długości 25 mm, ale 13 czy 14? Jakie były montowane oryginalnie? Czy były sygnowane? Chodzi mi o motocykl powojenny. Widzę, że nakrętki były koronowe, więc śruby mają otwory na zawleczki, ale na jakiej wysokości?
Druga sprawa to gumowe podkładki pod zbiornik. Proszę o wymiary, głównie chodzi mi o ich grubość.

Offline pw1000

• Sr. Member
Odp: Mocowanie zbiornika
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2018, 11:09:47 pm »
U mnie były śruby M8x1,25 (standardowy gwint dla M8) z łbem i nakrętką na klucz 14 z podkładką "ząbkowaną -ząbki do środka".Podkładki gumowe okrągłe, przy siedzeniu guma grubości około 2 mm, przy kierownicy wycięta z gumy grubości około 5/6 mm w kształcie blachy mocującej przy zbiorniku. Grubość podkładek zapewne uzależniona będzie od przerwy pomiędzy belkami ramy a rantami zbiornika. Zbiornik wisi na trzech zaczepach, nie dotyka ramy, nie obciera ramy.

Offline awtowelo

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2018, 09:12:38 pm »
Dzięki za odpowiedź  :) Jestem zaskoczony grubością podkładki od strony główki ramy. Wnioskuję też, że śruby w Twoim motocyklu nie miały zabezpieczeń  w postaci zawleczek - czy tak?

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2018, 10:55:47 am »
Nie miały zabezpieczeń, ale były solidnie przykręcone, co widać było po odkształceniach podkładek gumowych. Z przodu jest gruba, bo to u mnie wymusza konstrukcja mocowania, u Ciebie może jest inaczej z mocowaniem, inaczej dogięta blacha.
Nakrętki koronkowe to dobre rozwiązanie, nie zgubisz nakrętki i śruby. ;)