Autor Wątek: R35  (Przeczytany 360 razy)

Offline Marcinm

• Newbie
  • *
R35
« dnia: Marzec 25, 2018, 08:44:26 pm »
Witam wszystkich.  Piszę z Poznania z prośbą o pomoc. Chciałbym zostać posiadaczem starego motocykla.  Nie mam daru do samodzielnych napraw i rekonstrukcji dlatego pomyślałem o R35 jako o prostej i niezawodnej konstrukcji. Proszę o potwierdzenie słuszności wyboru R 35.  Proszę o poradę gdzie szukać , jakie to koszty za motocykl w bardzo dobrym stanie. Oglądałem ogłoszenia na mobile oraz stronę Oldtimerbazar. Pozdrawiam. 

Offline Jerzy

• Sr. Member
Odp: R35
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2018, 05:21:12 pm »
Cześć. Osioł to faktycznie prosty motocykl co nie znaczy, że jest 100% niezawodny. To już kilkudziesięcioletni staruch. Dla tego trzeba mieć umiejętności obsługi i naprawy. Bez tego nie ma po co sięgać po weterana szos. No chyba, żeby tylko postawić w salonie.
Jak sledzisz strony internetowe z ogłoszeniami to ceny znasz. Krajowe rzadko bywają niższe, a towar raczej gorszego gatunku (sprawiają to realia wschodniej rzeczywistości i braki kultury technicznej użytkowników). W to co Kawałek opowiada na swej stronie do końca nie wierz, bo częściowo to "głodne kawałki". Co do motocykli w bardzo dobrym stanie to ceny dyktuje rynek. Bez kogoś kto się zna raczej kupisz oczami nie głową i potem będzie piekło  :P .Ale kto szuka ten znajduje.

Offline Marcinm

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2018, 08:54:36 pm »
Wielkie dzięki za opinie. W Oldtimerbazar jest teraz na sprzedaż R35 z 51 roku. Wyglada bardzo ładnie odrestaurowany. Mam nadzieje , ze również mechanicznie. Czy motocykle z Monachium są wyżej cenione niż te powojenne ? Czy macie opinie lub doświadczenie z Oldtimerbazar ?  Pozdrawiam

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2018, 05:48:09 am »
To apropo jakości prac w tej firmie https://www.youtube.com/watch?v=ZMMmygHrHys i https://www.youtube.com/watch?v=Alfglvf2mYU .
 Sam tam nic nie robiłem, a film zamieścił też znany człowiek z branży motocykli zabytkowych.

Offline awtowelo

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2018, 10:57:30 pm »
Osobiście nie miałem do czynienia z tą firmą, natomiast od kolegi z Wrocławia słyszałem, że więcej w tym marketingu niż inżynierii. Filmy niestety potwierdzają klasyczny przerost formy nad treścią...

Offline Drągal

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2018, 12:37:49 pm »
Niestety Kawałek ze swojej pasji zrobił maszynkę do zarabiana pieniędzy...
Nie mam nic przeciwko temu, że ktoś zarabia na klasykach, ale musi to iść w parze z jakością, którą każdy z nas
oczekuje oddając motocykl do renowacji. Na miejscu właściciela tej R5 bym się nieźle wk..., płacą za renowację
kilkanaście tysięcy..