Autor Wątek: BMW R35 - 1949  (Przeczytany 519 razy)

Offline Emil Wlkp

• Newbie
  • *
BMW R35 - 1949
« dnia: Marzec 22, 2018, 12:45:04 pm »
Witam wszystkich fanów kultowych "Osiołków"
Jest mi niezmiernie miło być wśród Was - posiadaczy bmw r35.
Długo szukałem osiołka w końcu się trafił. W podjęciu decyzji pomógł mi Andy (bardzo dziękuję).
Trochę logistyki z transportem ale DOTARŁ
Mi osobiście się podoba – choć jako właściciel jestem niewiarygodny w opiniach - wiem, że czeka mnie dużo pracy.
Jaką wg Was powinienem przyjąć taktykę – rozebrać do śrubki i od podstaw składać z powrotem – wymieniając w miarę możliwości części nieoryginalne na oryginalne (pytanie jak jest ich dużo) – na pewno lampa jest inna i na kierownicy ssanie czy przyspieszacz zapłonu z lewej strony. Czy kierownica w 1949 (tak mi się wydaje po numerach na ramie) może być czy powinna z wewnętrznymi klamkami ? Bardzo mi się takie podobają.
Silnik, skrzynia biegów, kardan … czy to od tego modelu ?
Chyba zacząć trzeba od tego czy to dobra baza – jeśli mogę prosić o weryfikacje
Gdybym miał dorobić więcej zdjęć i w wyższej rozdzielczości to czego
Z góry bardzo dziękuje za okazaną pomoc   

Offline Marco10

• Newbie
  • *
Odp: BMW R35 - 1949
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2018, 05:09:44 pm »
Nie mam wiedzy na temat powojennych osiolkow.Przedwojennym temacie bym pomógł. Numery ramy masz w miejscu tak jak w przedwojennym, przód zawieszenia też jakiś dziwny. Niech się wypowiedzia fachowcy. Ważne że masz osiolka i chce ci do pracy.

Offline andrew766

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2018, 09:18:25 pm »
Wydaje mi się , że cały ten przód masz z rocznika 1951, zmierz średnicę kierownicy -powinna mieć 25mm (a u Ciebie pewnie jest 22mm) , koło przednie też powinno być z rantem tak jak tylne .

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2018, 05:12:03 am »
Masz miks części z różnych modeli i roczników. Rama jest z 1949. Silnik i cały przód od EMW R35/2 czyli ostatniej wersji bez suwaków lub już tej na suwakach R35/3. Skrzynia biegów to chyba z rocznika 51 ale jeszcze z ręczną zmianą biegów. Dyfer korpus powojenny, osłona wejścia kardana do niego przedwojenna. Sama belka pewnie też. Nie widać na fotkach, ale chyba jest na 3 bolce. Siodełko Drilastic od jakiegoś innego motocykla przedwojennego, np. NSU350. Jak do tego podejść to musisz sam zdecydować. Albo zostawić jak jest i tyle, albo przynajmniej silnik i cały przód wymienić na starszy. To niestety trochę będzie kosztować.

Offline Emil Wlkp

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2018, 08:57:40 am »
Dzięki koledzy za informacje. Proszę o więcej.
Jerzy czy mógłbyś podesłać mi fotki jak wygląda przód od rocznika 49 ? Bo od tego chyba bym zaczął.
Bo na aukcyjnych portalach zawsze jest od "właśnie tego rocznika" - żebym nie kupił złego.
Wiem już od Andrew, że przednie koło powinienem mieć z rantem jak z tyłu.
Gdzie najlepiej szukać tych części ?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Offline andrew766

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2018, 02:59:48 pm »
Przód powinieneś mieć taki jak mój i klamki zewnętrzne. Jeżeli chodzi o części to najlepiej na bazarach , widzisz co kupujesz .
Najbliższy to Wrocław Oldtimerbazar , potem Łódź Motoweteranbazar. 

Offline andrew766

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2018, 08:01:24 pm »

Offline Emil Wlkp

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2018, 09:09:22 pm »
Bardzo dziękuje Andrew za pomoc
Zapytałem o stan i rozpocząłem negocjacje.
Czy piasta jest ok ? Czy też rożni się w rocznikach
Rozumiem kierownica z osprzętem, lampa i zawieszenie (widelec) i błotnik
Pozdrawiam i proszę o dalszą pomoc  :D

Offline awtowelo

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2018, 11:19:13 pm »
Spokojnie z tym kołem - może całe jest przedwojenne? Nie widzę dobrze na zdjęciu, ale na forum jest wątek dot. przedwojennych obręczy (Kronprinz), Szczękotrzymacz masz przedwojenny (lub jest to replika przedwojennego). Może to jeden komplet?
Skrzynia biegów jest z 1951r., podobnie przednie zawieszenie. Silnik jest powojenny, ale numer jest wtórny, więc ciężko określić rocznik.
Rama ma numer w nietypowym miejscu (jak na powojenną) - także może być wtórny.
Motocykl ma tabliczkę znamionową?
Można jeszcze sprawdzić nr wybity na dyfrze.
Na pewno nieoryginalna jest dźwignia nożnego hamulca.
Nurtuje mnie jeszcze puszka pod siodłem (za gaźnikiem). Nie widzę też sygnału.
Skąd jest motocykl - ze wschodu?

Offline Emil Wlkp

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2018, 09:26:07 am »
Dzieki awtowelo
Tak przywiziony z Ukrainy, jakie zdjecia mam zrobic ? ktorych elementow ?
Mysle ze tabliczka dorobiona do potrzeb, bo rocznik na niej 1950 co by sie nie zgadzalo z nr ramy
Zrobie jej zdjecie i podesle popoludniu
Gdzie na dyfrze znajde numer ? rozumiem ze jest jeszcze inny niz ten ktory jest na zdjeciu
Sygnalu w ogole nie ma, puszke pod siodlem zlokalizuje i tez dorobie zdjecie
BARDZO dziekuje za pomoc 

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2018, 12:21:39 pm »
Puszka pod siodłem to regulator napięcia PP31 od boksera K750 ltp. Koło i tarcza hamulcowa może być od AWO425. Wizualnie podobne do przedwojennego osła ale w rzeczywistości inne.

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2018, 09:03:59 pm »
Cześć Emil :)
Przednie koło wraz z tarczą kotwiczną masz ewidentnie przedwojenne. Zmierz szerokość obręczy - czy to będzie ~ 69 (2,75") mm czy może ~ 76 (3") mm.
Według mnie rama jest przedwojenna, ale z przebitym numerem. Stawiam na lata 39-40. Silnik jest od EMW (kupiony jako część zamienna?). O takich drobiazgach jak mocowania kierownicy, filtr powietrza od EMW , kranik od Awo, czy kopniak po "tuningu" nawet nie wspominam.
Generalnie Jerzy najtrafniej ocenił ten motocykl w swoim pierwszym poście. Ponadto zaproponował według mnie najlepsze rozwiązania, choć ja zostawiłbym ten motocykl w takim stanie jak jest, ale to Twoja decyzja ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2018, 09:07:43 pm wysłana przez steve »

Offline Emil Wlkp

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 26, 2018, 09:54:34 pm »
Dzieki Steve za ocene
Wstawiam piaste do "rzucenia Waszym fachowym okiem" - Andy tez jeszcze przed moim zakupem pisal mi w mailu (nie widzac numeru) ze jego zdaniem rama jest przedwojenna, zreszta piaste z przodu ocenil tak samo.
Cyt. "tak na pierwszy rzut oka: rama chyba przedwojenna, przednie zawieszenie od późnego EMW, siedzenie ciekawe, ale chyba nie od BMW R35, przednia pokrywa piasty przedwojenna, lampa z przodu jakaś ruska, nie pasuje mi na BMW R35 z 1951. Generalnie to ładny zestaw bo cała reszta w dobrym stanie i raczej zgodne z rocznikiem."
Rozumiem ze jak kupie kierownice fi25 z klamkami zewnetrznymi ktora bylaby pasujaca do rocznika 49 bedzie lepiej  pasowala/wygladala z reszta. Myslalem o wymianie widelca, kierownicy i blotnika. W miare mozliwosci finansowych silnika - ale jesli znalazlbym i wymienil przednie zawiszenie bylbym juz szczesliwy
Jeszcze raz serdecznie dziekuje za pomoc