GARAŻ - PODZESPOŁY W BMW R35 > Silnik

silnik r35

(1/1)

daniello902:
Witam

Może ktoś podpowie albo da namiar do kogoś kto wykona panewki pod wał, wałek rozrządu łącznie ze zrobieniem osiowości a także wymieni tulejki szklanek oraz wałka napędu pompy olejowej.poszukuję również producenta pierścieni tłoka.
Dzięki za wszelkie info

KK:
Nowy wałek rozrządu Kupisz u Świątka, resztę znajdziesz na forum.

Jerzy:
Pierścienie wykonasz w firmie Tomring http://www.tomring.pl/ . Zrobią na podany wymiar wysokości rowka i średnicę tłoka. Jakość bardzo dobra.
Z tulejowaniem to szukaj warsztatów naprawczych maszyn rolnych lub innych urządzeń. Ja robiłem roztaczanie tulejki wału korbowego w Białymstoku na ul. Kujawskiej 73/1, telefon: 85 743 32 06. Robotę zrobili dobrze ale nie najtaniej. Ale było to już kilka lat temu, więc musiał byś po prostu zadzwonić i się dowiedzieć.
Przy okazji takiego tulejowania trzeba przeszlifować czop wału. Inaczej będzie trudno lub wręcz nie da się go złożyć bezboleśnie. Bardzo często czop pracujący w panewce jest bowiem jajowaty. Po zamocowaniu w szlifierce do wałków wału korbowego za czop (ten, na którym osadzane jest łożysko) trzeba zabielić powierzchnię ślizgającą się w panewce. Wówczas zachowana jest osiowość. Co ciekawe w 2 wałach, które regenerowałem, podparcie w nakiełkach dawało praktycznie zerowe bicie czopów, a próba wstawienia do bloku kończyła się blokowaniem w trakcie obracania. Dopiero sposób podany powyżej pokonał problem  :D .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej