Autor Wątek: Tłok do R35  (Przeczytany 485 razy)

Offline ciachosky

• Newbie
  • *
Tłok do R35
« dnia: Styczeń 30, 2018, 12:47:00 pm »
Szanowni fani osiołka, wiem że temat był już wałkowany, aczkolwiek dawno, a jak wiadomo wszystko szybko się zmienia.
Tak też było i w moim przypadku po niefortunnym zbiegu okoliczności zostałem zmuszony do zakupu tłoka do mego osiołka.
Nie chciałbym zaniedbać jednego z najważniejszych elementów serducha. Po prześledzeniu waszych wcześniejszych wypowiedzi już od dłuższego czasu poszukuję oryginalnego tłoka lecz jest to towar deficytowy bo albo na sprzedaż są w tragicznym stanie albo tak jak ostatnio w Łodzi gość wciskał mi kit, że ma oryginalny tłok lecz po przyjrzeniu się mu z bliska wg mnie daleko mu było do oryginału. 
Stąd też ogromna prośba do was. Czy macie może kogoś kto robi najwyższej jakości nowe tłoki, godne polecenia? (chodzi mi, żeby waga zgadzała się z fabrycznym).
A może ma ktoś z was oryginalny tłok, który chciałby sprzedać.
Idąc krok dalej może ma ktoś jakieś alternatywne rozwiązanie bądź też może doradzić co powinienem zrobić? (kupić nowy czy iść w zaparte i cierpliwie czekać na oryginał)
Pozdrawiam

Offline Jerzy

• Sr. Member
Odp: Tłok do R35
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2018, 06:46:03 pm »
Tłok oryginalny jest ekstremalnie cienkościenny. Prawdę powiedziawszy to tak cienkich ścianek w tłokach nie spotykałem. Żaden z współcześnie produkowanych tłoków nie dorównuje w tym parametrze. To zapewne kwestia braku odpowiednich form kokilowych i technologii produkcji współczesnych replik. To co opłacało się w wielkiej serii, przy produkcji nawet kilku tysięcy sztuk (chociaż sądzę, że to kwestia setek) już jest nieopłacalne. W efekcie repliki dostępne bez problemu w Niemczech (np. ebay lub specjalistyczne firmy z częściami do BMW) są cięższe i mają grubsze ścianki. Krajowe wyroby rzemiosła tak samo nie dorównują oryginałowi. Pozostaje więc pogodzić się z większymi wibracjami lub szukać zdatnej do czegoś używki. Ja mam tłok z malucha , odchudzony jak można było najwięcej, ale przy pewnych prędkościach obrotowych trzeba kierownicę mocno trzymać. Ponieważ tym motocyklem nie jeżdżę na co dzień, a ostatnio praktycznie wcale, to nie przeszkadza mi to zupełnie. Może osoby, które dużo osłów składają w roku coś powiedzą więcej, bo osobiście nie stosowałem tłoków z Niemiec, tylko oglądałem jeden w Łodzi. Wyglądał solidnie, ale jak się sprawuje to nie potrafię powiedzieć.

Offline luki213

• Hero Member
Odp: Tłok do R35
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2018, 09:18:06 pm »
Ja kupilem lata temu wyrob,podobno,najwyzszej jakosci i co? Puchl i sie przycieral. Oddalem do Pana Chachuly, dal swoj tlok i cylinder. Dzwon do niego. Ma wpady.