Autor Wątek: Witam wszystkich  (Przeczytany 681 razy)

Offline kuzio1982

• Newbie
  • *
Witam wszystkich
« dnia: Styczeń 29, 2018, 06:26:20 pm »
Cześć

Mam na imię Krzysiek. Jestem z Dolnego Śląska i od paru tygodni jestem właścicielem "Osiołka".
Remont czas zacząć.
Poniżej parę fotek zrobionych na szybko.
https://photos.app.goo.gl/29nEZPwsundPJmjg1
Motorek odpala, czuć wyraźną kompresję pod starterem.
Tabliczka i silnik się zgadzają numerycznie (powojenny bodajże 51 rok).
Rama niestety  przedwojenna numer zaczynający się na 312.
Intryguje mnie tylny błotnik, jest ślad po zawiasie.

Ogólnie czy możecie rzucić na niego okiem i ocenić?

pozdrawiam
Krzysiek

Offline Jerzy

• Sr. Member
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2018, 08:11:20 pm »
Cześć. Bardzo fajny materiał na Osła. Trochę pracy i będzie OK. Na pierwszy rzut oka to masz szkło od M72, stacyjkę od K750 lub Dniepra, ale licznik raczej dobry (do 120 a nie 160 km/h). Koła mają felgi jak w przedwojennym R35 więc możliwe, że są z kompletu z ramą. Tylny błotnik pewnie zespawany, bo kiedyś większość miała poprzerabiane to miejsce - w normalnej eksploatacji ułatwiało to wymianę koła.

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2018, 09:10:34 pm »
Witaj  :)
Ładna baza do remontu, skrzynia, dyfer, prądnica, przedni dekiel hamulcowy powojenna, małe braki: drut hamulca do uzupełnienia w końcówkę do dźwigni, kolumny kierownicy-dół jest doróbką, stopki kierowcy do poprawy, dekiel skrzyni biegów-szpilka M8 do wymiany na M6, siodło do uzupełnienia w sprężyny i poszycie, to tyle na moje oko ;)
Trochę pracy i będzie piękny osiołek

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2018, 09:14:22 pm »
Cześć Krzysiek!  :D
Niestety, ale pewnie bardzo Cię zasmucę :'(. Twój motocykl to totalny miks różnych modeli i roczników.
Po kolei:
-Rama, tylne koło i tylny błotnik są przedwojenne (licznik prawdopodobnie również). Przyczynę spawania tylnego błotnika dokładnie wyjaśnił Jerzy ;)
-Sugerując się numerem silnika ten motocykl powinien mieć nożną zmianę biegów i tzw. "gruby" przód jak w EMW. Niestety wiąże się to z obecnością innego przedniego błotnika i kierownicy fi 22mm, a także zupełnie innego osprzętu. Obecnie klamki kierownicy masz radzieckie, natomiast dźwignia kąta wyprzedzenia zapłonu wygląda jak na kierownicę fi 1". Rolgazu niestety dobrze nie widzę. Korek paliwa pochodzi od ciężarówki Robur.
Myślę, że powinieneś się zdecydować jaki motocykl chcesz odbudować bo teraz czego byś nie ruszył to i tak to nie będzie dobrze ze sobą wyglądało.
Osobiście zacząłbym "prace" od znalezienia odpowiedniej ramy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2018, 09:22:45 pm wysłana przez steve »

Offline awtowelo

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2018, 09:40:57 pm »
Jeżeli silnik ma numer (jak dobrze czytam z tabliczki) 230XXX, to jest to silnik do BMW R35/2 (wersja przejściowa między BMW R35 a EMW - jeszcze sztywna rama, ale już nożna skrzynia). Potwierdza to szpara między skrzynią a blokiem silnika (niski nadlew na bloku od strony skrzyni).
Reszta tak jak piszą koledzy. Generalnie motocykl sprawia wrażenie złożonego na "sztukę".
Gdybyś decydował się na kompletowanie motocykla w wersji z ręczną zmianą biegów, to jestem zainteresowany silnikiem z Twojego motocykla  :)
PS. Ciekawy Simson Sport w tle  :) Jesteś na forum awo (awoforum.pl)?

Offline kuzio1982

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2018, 10:49:11 pm »
Witam

Co oznacza "kolumny kierownicy-dół jest doróbką"
- błotnik spodziewałem się, że jest przedwojenny bo ma przeprasowanie :)
- czy BMW R35/2 też miało już gruby przód bo numerycznie tabliczka i sinik wskazują na ten model ?
- klamki rosja - wiedziałem sam mam kache na odwrotnych
- przyśpieszacz przedwojenny (bez klaksonu)
- rol gaz wygląda ok ale jest lekko wyłupany i jest powojenny bez zmiany świateł.
- korek to było wiadomo ....
- możecie minie oświecić jakie są różnice pomiędzy ramą z 40-tego jak moja a powojenną ??
- wiecie może co jest z tym motylkiem na kierownicy nie tak i czemu amortyzator skrętu tak odstaje u dołu

Wybaczcie moje pytania ale w sprawach BMW jestem nowy :)
Ogólnie motor to taki kundelek ale cóż, grunt ze jest w nim parę cennych fantów na które zawsze się można wymienić :). Uważam, że gorzej jest budować od zera i skupować fanty.

Są takie alternatywy:
- robię kundla - ale to odpada :)
- szukam ramy i karteru pasującego do BMW r35 i przekładam bebechy sinika jeśli się oczywiście da ... ,
- szukam ramy i skrzyni pasującej do BMW r35/2 (to zależy jakie ma być zawieszenie z przodu)
- odbija mi i składam go na rocznik 40 ale to chyba strzał w stopę:) (mam DKW blocka 200 i Zundappa DK 200 i wiem jak jest ciężko z częściami do wojennych i przedwojennych :) )

P.S.
Awo sporcik - fajny czeka na lepsze czasy kompletny z jednego kawałka, ale góra i dół silnika do kompletnego remontu.... , nie jestem zarejestrowany na forum awo, ale może kiedyś :)

pozdrawiam
Krzysiek

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2018, 06:08:32 am »
Masz mocowania kierownicy za wysokie i motylek zrobił się za krótki.

Offline andrew766

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2018, 08:25:04 am »
Witam
Też jestem z Dolnego Śląska i też od parunastu  tygodni jestem właścicielem "Osiołka".  :) .
Powodzenia .

Offline kuzio1982

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2018, 08:16:06 pm »
@Jerzy - dzięki.
Najprawdopodobniej zdecyduje się na opcję - szukam ramy i karteru pasującego do BMW r35 i przekładam bebechy sinika jeśli się oczywiście da ... ,
Części przedwojenne pójdą na sprzedaż/wymianę i kompletowanie czas zacząć.

pozdrawiam

Offline awtowelo

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2018, 11:40:28 pm »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem -  składasz powojenne BMW R35 z ręczną skrzynią biegów ? Nie lepiej iść w kierunku motocykla przedwojennego skoro masz taką ramę? Ze sprzedażą przedwojennych części się nie spiesz - amatorów zawsze znajdziesz  :)
PS. na zlocie w zeszłym roku większość R35 była miksem części - przyjedź w tym roku to się podbudujesz  :)
PS II. co do AWO, to na awoforum jest kolega Cykor, który remontuje silniki, skrzynie, dyfry, przednie zawieszenia. Generalny remont silnika kosztuje u niego jak dobrze pamiętam 1600zł.

Online kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2018, 08:47:11 am »
Cześć Krzysio!

Offline Drągal

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2018, 08:22:34 pm »
Witaj Krzysiek !
Powodzenia w kompletowaniu r35 !
A w jakim stanie masz Blocka 200, bo mój kuzyn też składa już kilka lat.. i końca nie widać ...

Offline kuzio1982

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2018, 10:32:35 am »
Hmmm

Namówiliście mnie chyba zostanę przy 1940 roczniku, zrobie kundelka ale potem sukcesywnie będę wymieniał na części pasujące rocznikowo:)
Blocka mam 3 lata.... i kompletuje.
Blocka jest z dyna starterem. Ciągle brakuje mi:
- klaksonu
- przedniej i tylnej lampki
- cylindra, tłoka (na razie bedzie okd ks-a 200)
- gaźnika (kochany izowski zostanie zamontowany tymczasowo chyba ze macie jakieś inne propozycje)

Reszta w miarę jest (kiera i manetki tez :) - oj bolała jej cena ....)

pozdrawiam
Krzysiek

Offline Drągal

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2018, 07:17:54 pm »
Chcesz mi powiedzieć, że udało ci się kupić oryginalną kierownicę do blocka, czy to jakaś replika ?
Jeśli masz z dyna starterem to masz rocznik ok 1930, czyli powinieneś mieć kierownicę tłoczoną z blachy.
Jeśli chodzi o klakson i lampę to Czesi w łodzi sprzedają ładne repliki.
Mam oryginalny klakson, ale nie na sprzedaż.
Jak możesz to zrób zdjęcia tej kierownicy, tylko wrzuć do działu inne motocykle.

Pozdrawiam
Adam

Offline kuzio1982

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 06, 2018, 11:12:54 pm »
Tak oryginał 2 lata temu od takiego handlarza z Rybnika ... skasował mnie niecałe 600 ojro ... ałć ałć ałć.
Acha też mi brakuje mocowań kiery i rol gazu ...
Lampki u Czechów widziałem i sie an nie czaje od dawna. A replikami rolgazu ktoś  z Gdańska handluje na niemieckim eBayu ... może znacie i miewa ceny czasem bardziej polskie :)

Dynastarter kupiłem osobno z blokiem silnika. Moto będę składał na rocznik 31 bo tak wychodzi z numerków na ramie.
Ostatnio udało mi się też dorwać tłumiki te blockowskie rybki oryginały, niestety replik nikt nie robi :(.

pozdro