Autor Wątek: Siedzenie kierowcy powojenne  (Przeczytany 703 razy)

Offline szymko79

• Newbie
  • *
Siedzenie kierowcy powojenne
« dnia: Grudzień 31, 2017, 04:38:58 pm »
Witam.
Szukałem wszędzie, również na forum informacji odnośnie pokrowców skórzanych. Chciałbym kupić pokrowiec z prawdziwej skóry uszyty na wzór oryginału ale wykonany w sposób solidny, schludnie, ładnie, godny osiołka. Owszem jest oferta na allegro (400zł) ale brak opinii co do wystawionego towaru.
Proszę o pomoc w zakresie opinii pokrowca z allegro lub wskazania innej alternatywy, sprzedawcy itp. z wyłączeniem pomysłów udania się do tapicera, kaletnika itd. bo tematu już zakosztowałem w wyniku czego posiadam już dwa pokrowce, których nawet do komara bym nie założył (nie obrażając poczciwej Polskiej motoryzacji), uszyte nierówno, nieprofesjonalnie itd.
Poniżej dodaje fotkę ostatniego pokrowca-porażkę od kaletnika. Zbliżenia nie robiłem lecz nawet z daleka wygląda tragicznie, pomijając że dotyka baku i go ociera na lakierze.

Offline pw1000

• Sr. Member
Odp: Siedzenie kierowcy powojenne
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2017, 07:18:57 pm »
 ;) Zajrzyj tu;   http://bmw-r35.com/index.php/topic,1248.0.html, może moja jakość wykonania poszycia spełni Twoje wymagania, a tu   http://bmw-r35.com/index.php/topic,196.0.html    są poszycia do powojennego osiołka wykonanie jakiś dłuższy czas temu. :)
Tutaj też masz poszycia o których chyba wspominasz;  http://allegro.pl/pokrowiec-siedzenia-brazowy-bmw-r35-skora-i7047779784.html,   http://allegro.pl/pokrowiec-siedzenia-czarny-bmw-r35-skora-i7047777061.html.
 Jest w czym wybierać   :) ;)

Offline szymko79

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2018, 07:13:34 pm »
Dziękuję pw1000 za zainteresowanie w temacie. Widzę że jesteś również wytwórcą tych poszyć. Przedwojenny typ nie będzie pasował do mojego osiołka a te powojenne to bym musiał więcej zdjęć otrzymać np. na priv by je wizualnie ocenić (bo nie jestem przekonany co do jakości ich wykonania). Te z allegro wydają się być ładne, jednakże było by super gdyby koledzy z forum się wypowiedzieli na ich temat, oczywiście ci którzy je widzieli lub są w ich posiadaniu.

Offline ciachosky

• Newbie
  • *
Siedzenie kierowcy powojenne
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2018, 08:15:16 pm »
Znalazłem przypadkiem https://www.bmw-r35.de/sattelbau/ może będzie spełniało twoje oczekiwania. Oczywiście nie kupowałem więc nie wiem jaka to jakość.

Offline szymko79

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2018, 10:10:11 pm »
Ciachosky ciekawe co proponujesz lecz zdecydowałem się już ma poszycie wykonane od PW1000. Pomijając ogromną wiedzę Pawła w temacie to również i jakość materiału spowodowała, że się nie wahałem w wyborze. Jeszcze siedzenie nie jest w moich rękach ale jestem przekonany, że będzie super.
Dzięki za wszelką pomoc.

Online awtowelo

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2018, 11:11:02 am »
Masz porównanie z wyrobami innych kaletników, więc gdy otrzymasz już poszycie od PW1000, prosimy o rzetelną recenzje  :) (choć jestem przekonany, że PW1000 jako posiadacz BMW R35 doskonale wie co robi  ;) )

Offline szymko79

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2018, 09:18:45 pm »
Jak wcześniej obiecałem, kilka słów o wykonanej pracy PW1000.
Na wstępie dodam, iż skórę na siodełko przed uszyciem dostałem (Pocztą) do wglądu czy mi się podoba kolor, grubość, rodzaj itd. Po odesłaniu, właśnie z takiej skóry pokrowiec na siodełko został wykonany. 
Siedzenie odebrałem osobiście od samego wykonawcy :). Pierwsze wrażenie - rewelacja.
Otrzymałem poszycie siedzenia z przeszyciami, wymiarami, rodzajem nitów, kształtem nie do odróżnienia od oryginału. Stwierdzam powyższe na podstawie oględzin oryginalnego poszycia, który dostałem do wglądu do porównania. 
Po powrocie do domu i założeniu na stelaż, leży tak jakby robiła to fabryka BMW. Jestem bardzo zadowolony i z całą pewnością mogę polecić naszego kolegę. Wyrób I klasa.
A i muszę dodać, że nie tylko otrzymałem za rozsądne pieniądze świetne poszycie siedzenia ale również szereg informacji oraz porad dotyczących konserwacji siedzenia jak i właściwego poskładania stelaża, który był w niewłaściwy sposób poskładany (o czym nie wiedziałem).
Jak zrobi się cieplej na podwórku to zrobię fotki siedzenia założonego już na osiołku.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2018, 09:26:54 pm wysłana przez szymko79 »

Online awtowelo

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2018, 11:14:00 pm »
No to pozamiatane - jak sidło to tylko od kolegi PW1000  :)

Offline szymko79

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2018, 05:18:39 pm »
Taaaa. Wystawiłem taką ocenę bo poszycie siedzenia mi się bardzo podoba lecz nie chcę być jakąś wyrocznią.
Każdy ma inny gust i niekoniecznie musi się ze mną zgodzić.