Autor Wątek: Witam wszystkich BMW R35  (Przeczytany 351 razy)

Offline szymko79

• Newbie
  • *
Odp: Witam wszystkich BMW R35
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 24, 2017, 09:07:14 pm »
Dodam jeszcze fotkę błotnika na gotowo zamontowanego już w moto, tego którego pokazałem powyżej. Co do mojego moto to też jeszcze mam lampę z rusa a i siedzenie do poprawy.
Szprych to lepiej od ocynku wyglądają pomalowane, choć zapewne jest to kwestia gustu. Koniecznie malowane bo proszek jest gruby i twardy co stanowi wadę w zależności od sposobu jaki chcesz wykonać koło czy w całości malować czy każdy element osobno.
Ja kupiłem nowe szprychy na zamówienie w Częstochowie malowałem cieniutko epoksydem bo do ocynku inne lakiery się nie nadają, dalej cieniutka warstewka podkładu akrylowego + lekkie przeszlifowanie, później zaplotłem szprychy z rafką i piastą również przygotowaną już w podkładach. Na koniec na całość cieniutka warstwa czarnej warstwy bazy i klaru.
W efekcie końcowym całość jest ładnie pomalowana na błyszczący czarny kolor bez efektu zalania wszelkich szczelin np. pomiędzy niplem a rafką czy szczeliny nipla w którą wchodzi szprycha. Szprychy gdzie się dotykają też nie są z sobą zlane.
W mojej ocenie jest ładnie, znajomi również chwalą. Co do opinii forumowiczów to mam nadzieję że na następnym zlocie i oni się wypowiedzą :).
Życzę miłej i owocnej pracy.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2017, 09:10:06 pm wysłana przez szymko79 »

Offline daniello902

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 24, 2017, 09:33:44 pm »
dzięki za pomoc
już mam wszystko zmierzone i wiem co i jak.co do kół to szprychy pójdą w chrom a obręcze i bębny w czarny proszek.co do dalszych prac będę pytał na bieżąco.

pozdrawiam

Offline awtowelo

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 29, 2017, 02:13:19 pm »
...Co do siedzeń to sam widziałem gumowe poszycia w motocyklach z lat 1950-  1952, ale tutaj powinni się wypowiedzieć bardziej obeznani Koledzy z forum - np. pw1000, czy awtowelo.
Odnośnie kół to obręcze masz oryginalne, szprychy i nyple jeżeli są w dobrym stanie to też zostawiłbym oryginalne. Osobiście malowałbym całe koła na czarno łącznie ze szprychami, ewentualnie zakładałbym szprychy ocynkowane, ale tak jak napisał Andy - co kto lubi...
Czuje się wywołany do odpowiedzi prez steva  ;)
Co do zasady w BMW R35 były montowane siedzenia ze skóry. Sprawdziłem w powojennym katalogu części (także w katalogu wydanym przez "MOTOZBYT") i w żadnym nie występują dwa typy poszyć (inna rzecz, że siodło występowało jako cześć zamienna jedynie w całości, tzn. nie można było kupić samego poszycia).
Znam tylko jedno zdjęcie z epoki potwierdzające montowanie siedzeń typu "drilastic"w BMW R35, ale dotyczy to motocykla z nożną zmianą biegów, w wersji eksportowej?/prototypowej?, bo z chromowanymi kołami i zbiornikiem ("EMW und AWO Die Viertaktmodelle der DDR", Frank Ronicke, Wyd. 1, 2011).
Istnieje natomiast pierwszy znany powojenny prospekt BMW R35 z marca 1949r., w którym przedstawiony motocykl (rysunek) ma gumowe siodło tego typu. Także w instrukcji z 1947r. motocykl ma gumowe siedzenie (rysunek).
Musimy też pamiętać, że fabryka w Eisenach powstała ze względu na zapasy przedwojennych części, oraz, że montowano tam także inne typy motocykli np. ponad 100 sztuk BMW R12 - może wykorzystano zapasy siodeł z innych modeli?
Jeżeli chodzi o koła, to na wszystkich zdjęciach (z wyjątkiem tego o którym napisałem powyżej), motocykle mają koła w całości malowane na czarno (mam kilka zachowanych kół z oryginalnym lakierem, i żadne nie jest malowane inaczej).