Autor Wątek: Przerywa na wysokich obrotach  (Przeczytany 177 razy)

Offline adigromb

• Newbie
  • *
Przerywa na wysokich obrotach
« dnia: Lipiec 24, 2017, 09:19:30 am »
Panowie mam taki problem z osłem. Silnik pali od strzała chodzi równo bez problemów. Ale Gdy wkreci się na obroty zaczyna przerywać tak jakby gubił iskre. Ktoś spotkał się z podobnym problemem ? Co może być przyczyną ?

Offline jop11

• Jr. Member
  • **
Odp: Przerywa na wysokich obrotach
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2017, 10:12:43 am »
Może masz zbyt niski poziom paliwa i na wysokich obrotach mu go brakuje. Sprawdzić należało by również kondensator.

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2017, 10:25:27 am »
Sprawdź czy kolejność dysz jest właściwa. Czasem zdarza się, że te odpowiadające za max. obroty są zamienione miejscami i to powoduje problemy z pracą na wysokich obrotah. Kolejne miejsca to jak już napisano poziom paliwa, drożność kranika oraz dobry stan aparatu zapłonowego. Na koniec warto sprawdzić czy w stacyjce styki nie rozwierają się pod wpływem wibracji bo i z takim źródłem problemów z działaniem silnika się spotkałem.

Offline adigromb

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2017, 11:46:06 am »
Dzięki Panowie zabieram sie do pracy! Tylko jeszcze pytanie zbyt niski poziom paliwa w gaźniku ? ewentualnie jak do wyregulować ? Jak sprawdzic kondensator ?

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2017, 01:28:25 pm »
Prawidłowy poziom paliwa w Sumie jest wówczas gdy po zdemontowaniu komory z podłączonym dopływem paliwa na dyszach widoczny jest lekki menisk benzyny ale ta nie wylewa się na zewnątez. Komora oczywiście musi być ustawiona w pionie i poziomie, tak by ew. przechyły nie wprowadzały błędnej oceny. Kondensator najłatwiej sprawdzić w czssie pracy silnika. Jak na platynkach widać iskrzenie to kondensator jest do wymiany. Jak iskrzenia nie ma to powinno być ok. Zawsze warto sprawdzić połączenia z masą i przerywaczem bo różnie z tym bywa.