Autor Wątek: Części BMW R35  (Przeczytany 722 razy)

Offline ciachosky

• Newbie
  • *
Części BMW R35
« dnia: Lipiec 17, 2017, 04:58:31 pm »
Witam serdecznie forumowiczów .
W końcu dostałem zielone światło i po około  35 latach spędzonych w stodole BMW R35 ujrzało światło dzienne. W związku z tym kieruję do was wielką prośbę czy może zna ktoś kogoś albo ma ktoś na sprzedanie  cylinder, głowicę, tłok, szklanki, popychacze, gaźnik, kranik, prądnicę, obudowę koła pasowego prądnicy, zbiornik najlepiej wszystko kompletne. Jak już uruchomię silnik będę poszukiwał pozostałych brakujących części.
Jeśli możecie proszę pomóżcie. Bardzo mi zależy żeby doprowadzić go do fabrycznego stanu dlatego piszę do was z nadzieją, że znajdę jak najwięcej oryginalnych części, a nie jakiś tandetnych zamienników.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2017, 05:06:38 pm wysłana przez ciachosky »

Offline awtowelo

• Jr. Member
  • **
Odp: Części BMW R35
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2017, 08:45:54 pm »
I jak tam, udało się coś kupić z brakujących części?
Forumowicze, raczej trzymają części na zapas do swoich motocykli  ;).
Najprościej jest poszukać na Allegro. Z brakujących części na Allegro był ostatnio zbiornik i głowica.
Moim zdaniem trochę źle wybrałeś kategorię. Lepiej zacząć wątek w "MOTOCYKLE W TRAKCIE REMONTU". Jest też kategoria "KUPIĘ".
Pozdrawiam i trzymam kciuki  :)
awtowelo

Offline ciachosky

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2017, 04:09:21 pm »
Wątek wyświetlany był już wiele razy jednak nie ma chętnych do pomocy. Owszem na allegro jest trochę części natomiast niektóre są za zbyt wygórowane ceny. Na razie drogą pantoflową próbuję uzyskać jakieś części. Kupiłem już cylinder, tłok, głowicę, popychacze. Niestety okazało się, że nie są idealne i ktoś już przede mną "sadzał" tam nie umiejętnie swoje paluszki i na razie poszukuję fachowców, którzy pomogą mi naprawić te uszkodzenia.
Pozdrawiam Adam

Offline awtowelo

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2017, 10:03:07 am »
Właśnie zdałem sobie sprawę, że mam motocykl "młodszy" o sześćdziesiąt kilka numerów - możliwe, że trafiły do Polski jednym transportem  :)
Czy Twój motocykl jest z jednego kawałka (numer ramy, silnika, skrzyni i dyfra jest taki sam)? Jeżeli tak, to masz bardzo fajny egzemplarz :)
Nurtuje mnie jeszcze jego historia . Napisałeś o 35 latach w stodole - jest od tylu lat w Twojej rodzinie, czy też go kupiłeś ?
No i jak tam idzie zdobywanie części? Czego jeszcze brakuje?

Offline ciachosky

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2017, 08:56:33 pm »
Jeśli chodzi o części to ciężko bo ludzie jak coś mają to np. w złym albo nawet tragicznym stanie i chcą majątek za to. Jakoś tam powoli go kompletuję ale jeszcze mam duże braki.
Historia tego motoru wygląda w skrócie tak. Mojej mamy chrzestny jak był kawalerem pracował gdzieś nad morzem i tam zakupił ten motocykl czyli tak mniej więcej 1957-1958. (nikt dokładnie tego nie wie bo już umarł). Wuj wyszedł za mąż w 1958 roku i podobno jeszcze po ślubie krótko nim jeździł. Nikt dokładnie nie wie jak to było w każdym bądź razie został rozebrany w bloku w piwnicy (nie wiadomo w jakich latach) do stanu takiego jak jest na zdjęciu. Po iluś latach przeprowadził się i motor zabrał z piwnicy w bloku do swojego rodzinnego domu na wieś. Nie wiadomo co z częściami się stało. Wuj wyjechał do USA i wrócił na mojej mamy wesele czyli w 1991 r. nie miał żadnego prezentu dla niej więc postanowił jej oddać ten motor w takim stanie jak jest na zdjęciach. Rodzice przewieźli go do cioci i stał tam do lipca tego roku. Najgorsze jest to w tym wszystkim że nie ma na niego żadnych papierów. Był zarejestrowany w "narodowej gminnej radzie" czy jakoś tak to się nazywało. Podobno zalało kiedyś ten budynek i wszystkie dokumenty zostały zniszczone. Stąd też teraz mam problem bo nie wiem czy będę mógł go zarejestrować i jak to zrobić.
Co ciekawe numery na ramie zgadzają się z tabliczką znamionową, natomiast silnik był najprawdopodobniej zmieniony bo są inne numery na bloku, zaś na dyfrze nie wiem w którym miejscu tych numerów szukać.
Ogólnie w mojej mieścinie ciężko znaleźć jakąś pomoc. Szukam np. dobrego fachowca, który przeprowadzi mi profesjonalną regenerację wału. (takich co mogą to zrobić ale nie mają zbyt dobrej opinii to jest dużo ale dobrych fachowców to słabo).
Pozdrawiam

Offline adzia

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2017, 09:33:22 pm »
witaj wał zregeneruj w iławie jak znajde podam numer tel

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2017, 05:54:13 am »
Niestety ale zabawa ze starymi motocyklami to zadanie dla cierpliwych, którzy albo mają nieźle wyposażony warsztat, albo dla takich którzy wiedzą do kogo dotrzeć i chcą za tę robotę wydać czasem nie małe pieniądze. To, że pojawiłeś się na tym forum to fajna sprawa, ale nie oczekuj, że z tego powodu ludzie będą sypać częściami jak mikołaj na gwiazdkę. Klamoty są często zdobywane z dużym wysiłkiem i dla tego nie są tanie i nie każdy chce się ich pozbywać. Sam przekonałem się, że jak posiada się dany model to jeśli tylko coś "zbędnego" sprzedasz to natychmiast okazuje się bardzo potrzebne i sam musisz znowu szukać. Radzę pojechać do Łodzi na Moto Bazar, intensywnie szukać na allegro i e-bayu i cierpliwie czekać aż coś się pojawi. Ceny dyktuje rynek, a ten w przypadku osła jest niestety zwyżkowy. Poza tym masz naprwdę niezłą bazę z której da się zrobić fajny motocykl. Trochę kasy i czasu a będziesz śmigać na wujkowym BMW. W kwestii rejestracji to nie miej obaw. Zarejestrujesz na Żółte blachy czyli jako pojazd zabytkowy. Poszukaj w necie bo tam jest wszystko opisane jak to się robi gdy nie posiada się dokumentów. Sam to przerabiałem to służę radą.
Pozdrawiam

Offline ciachosky

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2017, 04:16:32 pm »
Ja nie mam do nikogo pretensji jeśli chodzi o części. Miałem na myśli to, że jeden daną część w kiepskim stanie chce sprzedać za 300 zł, a drugi w niezłym stanie taką samą część sprzedał mi za 80 zł.
Orientowałem się już w tych przepisach dotyczących rejestracji na zabytek. Pisząc, że to może być kłopot miałem na myśli fakt, że ciężko będzie mi spełnić założenie 75 % części z epoki. Stąd też chcę najpierw pokazać moją bazę jakiemuś rzeczoznawcy zabytków, który ma uprawnienia żeby wydać opinię. Zobaczę co mi powie i może jakoś mnie nakieruje.
Dzięki za pomoc i informacje.
Ps. mógłby ktoś powiedzieć mi, w którym dokładnie miejscu znajdują się numery na dyfrze.
Pozdrawiam

Offline Drągal

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2017, 07:56:59 pm »
Witaj !

Mając taką bazę nie będziesz miał, żadnych problemów z zarejestrowaniem na żółte blachy, zastanów się czy nie lepiej poskładać go na replikach, których jest już dosyć sporo, a
ewentualnie poszukiwać oryginalnych części na podmianę. Uważaj, bo jak się zawiesisz na oryginałach i to zgodnych z twoim rocznikiem, to samo kompletowanie może zająć ci
kilka lat !.
Moto Weteran Bazar w Łodzi jest za kilka dni a tam czasami można coś ustrzelić !

Życzę powodzenia !

Offline awtowelo

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 29, 2017, 08:10:44 am »
Masz naprawdę bardzo dobrą bazę  :) Mam wrażenie, że już teraz Twój motocykl spełnia warunek oryginalności  :)  Miał dużo szczęścia, że przestał jeździć w latach 50-tych - uniknął wielu "patentów". Co do zgodności numerów ramy, silnika,skrzyni i dyfra, to też się nie przejmuj - na zlocie tylko jeden motocykl powojenny był z jednego kawałka  ;)
Numer dyfra powinien być nabity na nadlewie z którego wychodzi najwyżej położona szpilka do jego mocowania w ramie (patrząc od tyłu motocykla). Numer może się składać z czterech lub pięciu cyfr (podobnie ten na skrzyni biegów).
Lampka z tyłu się zachowała?

Offline ciachosky

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2017, 04:06:37 pm »
Właśnie z tymi rzeźbiarzami to nie było tak kolorowo. Niestety już ktoś tam "łapy" sadzał przede mną i zamiast kluczem 24 rurowym odkręcać tę śrubę trzymającą koło rozrządu to jakiś "imbecyl" walił w nią przecinakiem.... Chociaż zakładam, że w tamtych czasach po prostu nie było narzędzi dlatego wybaczam  ;)
Jeśli chodzi o lampę to jest słabo ponieważ tablica rejestracyjna była przykręcona jakoś dziwnie do błotnika ktoś tam coś rzeźbił. Nie jest zamocowana tak jak być powinna. Z tyłu lampa to nie wiem czy nie jest tylną lampą od ursusa c 330, a przednia lampa nie wiem czy jest od niego ponieważ ma prędkościomierz od wsk i jest całkowicie pusta w środku.
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2017, 06:20:44 pm »
Kolego, wstaw zdjęcia trapiących Cię elementów to z pewnością pomożemy z ich identyfikacją i nie tylko ;)