GARAŻ - PODZESPOŁY W BMW R35 > Silnik

pompa oleju

(1/2) > >>

marky11:
Witam
Podpowiedzcie proszę po jakim czasie na wolnych obrotach powinien być olej w głowicy. U mnie po około 30 sekundach susza. Olej idzie bo jak odkręciłem magistralę nad cylindrem to leci. Jak ustawiacie pompkę; mam śrubkę regulacyjną wkręcić do pierwszego oporu i zostawić czy coś odpuścić. Osiołka kupiłem 3 dni temu :)

Jerzy:
Daj jakieś fotki, bo w Ośle nie widziałem jeszcze regulacji smarowania głowicy. We wszystkich to tylko rurka doprowadzająca olej i tyle. Generalnie układ smarowania w R35 jest taki, że o ilości oleju w głowicy decydują wielkości luzów na przedniej panewce wału korbowego, tulejce ślizgowej wałka rozrządu no i oczywiście decydująca jest jakość regeneracji samego wału. Jak luzy w tych miejscach są za duże to ciśnienie w głowicy spada, a jak wszystko jest zgodne z założeniami to olej pojawia się bardzo szybko. Po jakim czasie to nie mierzyłem, ale szybko zaczyna kapać z rurek smarujących koniki.

kolekcjoner BMW:
pojawia się po 5 sekundach z rurek.

marky11:
Kurcze to jak tak to u mnie lipa, jakaś śrubka od spodu jest i mam ją wkręcić to wtedy pompa lepiej będzie dawała i wtedy będzie dobrze. Postaram się przez weekend to opanować i napiszę co i jak.
Dziękuję.

pw1000:
Witaj
Ta śruba w pompie którą wkręciłeś-jak piszesz w poście, reguluje ciśnienie oleju w układzie smarowania (podawania przez pompę, o ile pompa jest dobra, sprawna), a brak oleju w rurkach nad regulacją luzu zaworowego, a jest w rurce doprowadzającej do głowicy, jak piszesz świadczy to o nie przepustowości oleju przez dźwigienki zaworowe. Tam w tulejkach z brązu zatykają się kanały. Zapewne czeka Cię rozbiórka głowicy i sprawdzenie (czyszczenie) kanałów olejowych.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej