Autor Wątek: pompa oleju  (Przeczytany 193 razy)

Offline marky11

• Newbie
  • *
pompa oleju
« dnia: Lipiec 10, 2017, 11:33:59 pm »
Witam
Podpowiedzcie proszę po jakim czasie na wolnych obrotach powinien być olej w głowicy. U mnie po około 30 sekundach susza. Olej idzie bo jak odkręciłem magistralę nad cylindrem to leci. Jak ustawiacie pompkę; mam śrubkę regulacyjną wkręcić do pierwszego oporu i zostawić czy coś odpuścić. Osiołka kupiłem 3 dni temu :)

Offline Jerzy

• Sr. Member
Odp: pompa oleju
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2017, 05:31:00 am »
Daj jakieś fotki, bo w Ośle nie widziałem jeszcze regulacji smarowania głowicy. We wszystkich to tylko rurka doprowadzająca olej i tyle. Generalnie układ smarowania w R35 jest taki, że o ilości oleju w głowicy decydują wielkości luzów na przedniej panewce wału korbowego, tulejce ślizgowej wałka rozrządu no i oczywiście decydująca jest jakość regeneracji samego wału. Jak luzy w tych miejscach są za duże to ciśnienie w głowicy spada, a jak wszystko jest zgodne z założeniami to olej pojawia się bardzo szybko. Po jakim czasie to nie mierzyłem, ale szybko zaczyna kapać z rurek smarujących koniki.

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2017, 11:10:39 am »
pojawia się po 5 sekundach z rurek.

Offline marky11

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2017, 10:40:43 pm »
Kurcze to jak tak to u mnie lipa, jakaś śrubka od spodu jest i mam ją wkręcić to wtedy pompa lepiej będzie dawała i wtedy będzie dobrze. Postaram się przez weekend to opanować i napiszę co i jak.
Dziękuję.

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2017, 11:02:52 pm »
Witaj
Ta śruba w pompie którą wkręciłeś-jak piszesz w poście, reguluje ciśnienie oleju w układzie smarowania (podawania przez pompę, o ile pompa jest dobra, sprawna), a brak oleju w rurkach nad regulacją luzu zaworowego, a jest w rurce doprowadzającej do głowicy, jak piszesz świadczy to o nie przepustowości oleju przez dźwigienki zaworowe. Tam w tulejkach z brązu zatykają się kanały. Zapewne czeka Cię rozbiórka głowicy i sprawdzenie (czyszczenie) kanałów olejowych.