Autor Wątek: Gaźnik sum-replika  (Przeczytany 622 razy)

Offline rafciojawa

• Newbie
  • *
Gaźnik sum-replika
« dnia: Kwiecień 20, 2017, 12:07:25 pm »
Jak w temacie,da się coś z tym zrobić?Na razie mam go w T i w miarę śmiga,oczywiście po wcześniejszych modyfikacjach.
http://allegro.pl/gaznik-pz-28-pz28-sum-bmw-r35-emw-awo-simson-i6652008412.html

Offline Jerzy

• Sr. Member
Odp: Gaźnik sum-replika
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2017, 02:40:46 pm »
A co chcesz z tym robić? Skoro działa w Awo to i w ośle będzie. Jak wygląd nie odpowiada to na tym forum jest producent doskonałych replik ale w cenie kilku chinoli.

Offline rafciojawa

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2017, 10:19:00 pm »
działa,ale za ubogo daje i tak myślałem że może ktoś go męczy tak jak ja :P

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2017, 05:28:34 am »
Jak daje za ubogą mieszankę to trzeba wymienić dysze na większe lub po prostu na właściwe. Ten gaźnik jest najprostszy z możliwych i jeśli poziom paliwa jest właściwy i dysze umieszczone w odpowiedniej kolejności a przepustnica nie ma za dużego luzu to będzie działał prawidłowo. Ja mam gaźnik oryginalny powojenny i nie miałem nigdy problemu ze składem mieszanki. Ponieważ w chinolach kalibracja dysz to loteria myślę, że ich wymiana lub przekalibrowanie wystarczy.

Offline rafciojawa

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2017, 12:56:51 pm »
Przepraszam za wprowadzenie w błąd,miałem napisać za bogato ::).Problem mam z paleniem na ciepłym silniku,świece wiadomo trafia szlak.Tylko stara f-20 jest w miarę żywotna.Stawiam na wysoki poziom paliwa,a regulacji na iglicy, za dużej nie ma.

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2017, 01:56:44 pm »
Przede wszystkim sprawdź czy dysze są we właściwej kolejności wkręcone w korpus. Odkręć komorę pływaka, podłącz paliwo i zobacz co się dzieje. Benzyna nie powinna wypływać na zewnątrz, co najwyżej może się tworzyć pojedyńcza kropla na wylocie. Jak paliwo wypływa to trzeba zmniejszyć poziom. Nie wiem jak to rozwiązali chińczycy, ale może wystdrczy naciąć iglaczkiem dodatkowy rowek. No i zostaje jeszcze filtr powietrza który może być zalany olejem lub mieć za gęsty wkład. Jeśli problem wynika z dysz to na alledrogo są dostępne luzem krajowe. Jak pisałem to prosty gaźnik i w dodatku przez to łatwy do diagnostyki. Trzeba tylko metofycznie weryfikować punkt po punkcie.

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2017, 12:40:25 pm »
Witaj. Na Allegro sprzedają dwa rodzaje gaźników chińskich. Jeden ma ryflowaną paskami poziomymi komorę pływakową a drugi nie.
Jeśli chcesz kupować chińczyka to kupuj ten z gładką komorą pływakową. Jest o niebo lepszy.

Ja na jeden sezon na nim przejeździłem. W/w informację o rodzajach gaźników, otrzymałem przed zakupami od kolegów. Okazała się bardzo trafna. 
Po otwarciu paczki, gaźnik założyłem bez żadnej regulacji i tak przejeździłem 1tys km. Spalanie na poziomie 3.5l.

Jeśli chodzi o dysze to można kupić nowe, polskie, porządne od kolegi z forum. Sprzedaje on je też na allegro i w internecie.