Autor Wątek: Znaczki przedwojenne  (Przeczytany 306 razy)

Offline Squsi

• Newbie
  • *
Znaczki przedwojenne
« dnia: Marzec 30, 2017, 10:51:46 pm »
Witam, jestem nowicjuszem a raczej nowicjuszką
 Poszukuje  przedwojennych znaczków do bmw r35.Razem z chłopakiem składamy wersje 100% WH. Ale mam dylematy jak powinny one wyglądać. Wiem ze napis powinien być z prostych liter. Ale czy litery są tłoczone? Może ktoś jest w posiadaniu takich emblematów. Ja znalazłam takie, ale mam wątpliwości

Offline steve

• Full Member
Odp: Znaczki przedwojenne
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2017, 04:10:58 pm »
Hej ;D
Jeżeli w jakiś sposób to Ciebie urządzi  to ja mam identyczne znaczki w moim R35 '38. Moje znaczki są stalowe. Litery również są tłoczone. Zakładam, że te także są stalowe a jedynie były pomiedziowane.
Z tego co wiem, to modele R3, R4 i R2 miały znaczki mosiężne. Pytanie czy mosiężne znaczki były też we wszystkich przedwojennych R35 czy może tylko w pierwszych egzemplarzach?
PS. Może wstawisz zdjęcia Waszej maszyny?
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2017, 04:19:55 pm wysłana przez steve »

Offline Squsi

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2017, 12:37:36 am »
Dzięki za info, może jeszcze ktoś podzieli się wiedzą. 
Co do osiołka to narazie wersja wh jest w częściach. Ale jeszcze rok temu był na chodzie powojenny, który tak wyglądał. I powstał pomyśl żeby tamtem sprzedać i złożyć taki, który będzie wyglądał jakby dopiero co wrócił z frontu. Narazie jestem w fazie poszukiwań części.

Offline st. strzelec

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2017, 07:39:38 pm »
Witam. To jest znaczek przedwojenny tylko że od R2 ale myślę że nie było różnicy w znaczkach R2 R35

Offline st. strzelec

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2017, 07:46:10 pm »
Od spodu gładki miedź lub mosiądz.