Autor Wątek: Klamki i inne elementy do identyfikacji  (Przeczytany 181 razy)

Offline Arek

• Newbie
  • *
Klamki i inne elementy do identyfikacji
« dnia: Marzec 05, 2017, 01:52:37 pm »
Witam!
Nabyłem  ostatnio zdekompletowane R 35, w skład części weszły:
- emblematy z logo BMW na ramę o większej średnicy tj. 7 cm,
- klamki ,
- rolgaz,
- dwa siodła, pasażera z przynitowana aluminiową tabliczką na której widnieje napis o treści "Sohmann" oraz kierowcy o dziwnym stelażu.
Proszę Szanownych Kolegów o identyfikację tych podzespołów.

Offline Jerzy

• Sr. Member
Odp: Klamki i inne elementy do identyfikacji
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2017, 02:37:25 pm »
Siodełko tylne ma tabliczkę firmy Lohmann, chociaż ja z ta marką na takich siodłach się nie spotkałem. Siodełko takie stosowano głównie na motocyklach DKW SB, ale ponieważ to wyposażenie akcesoryjne do innych marek motocykli też pasuje. Klamka prawdopodobnie od jakiejś "setki" np. Wanderer lub Express. Średnica mocowania do kierownicy ułatwiła by identyfikację. Znaczek chyba od R12. Siodełko przednie według mnie to produkt firmy Witkopp, stosowany w wielu motocyklach jako przednie ale i tylne. A rolgaz jak rolgaz, może być oryginalny ale i radziecki. Musiałbyś dać zdjęcia od przodu (mocowania linki) i wnętrza rury rolgazu. W niemieckich była tam cienka sprężyna płaska stabilizująca rurkę na końcówce kierownicy. Sam korpus wygląda na wykonany ze znalu co skłania do stwierdzenia, że to wyrób niemiecki.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2017, 02:42:00 pm wysłana przez Jerzy »

Offline Arek

• Newbie
  • *
Odp: Klamki i inne elementy do identyfikacji
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2017, 04:02:52 pm »
Dziękuję za informacje. Dodaję, że klamki pasują do calowej kierownicy, natomiast rolgaz jest na jedną linkę, co do wnętrza rury rolgazu dokładnie sprawdzę.