Autor Wątek: Powłoka galwaniczna aparatu zapłonowego  (Przeczytany 490 razy)

Offline steve

• Full Member
Powłoka galwaniczna aparatu zapłonowego
« dnia: Luty 16, 2017, 05:10:13 pm »
Witajcie,
Uzbierało mi się kilka aparatów zapłonowych do regeneracji. Mam kilka aparatów Noris, z czego dwa mają zachowany ładny, oryginalny (najprawdopodobniej) ocynk. Mam też ładnie zachowany aparat powojenny, który też był fabrycznie ocynkowany. Moje pytanie brzmi następująco - czy faktycznie w maszynach cywilnych występowały tylko aparaty ocynkowane czy może również chromowane? Pytam, ponieważ w zdecydowanej większości odrestaurowanych R35 występują aparaty chromowane.
Koledzy a Wy co robicie, dajecie aparaty w ocynk czy w chrom? Jak sprawa wygląda w wersjach WH?
Pozdrawiam

Offline pw1000

• Sr. Member
Odp: Powłoka galwaniczna aparatu zapłonowego
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2017, 07:22:25 pm »
 ;) Ja jestem za tym by zachować oryginalność elementów, o ile są jeszcze w przyzwoitym stanie, jeżeli w okazałej rdzy, skatowanym ocynku, to jak najbardziej nowa powłoka; tu też mamy wybór; ocynk galwanicznie, lub miedź/nikiel/chrom, ale  przy nowej powłoce należy wziąć pod uwagę powiększenie wymiarów i dekielek też z nową powłoką może nie zgrywać z obudową, Jeżeli jest cały ładny spatynowany ocynk, to  ja bym tylko przemył i zakładał do silnika, to będzie ładnie zgrywać z kolorem karterów aluminiowych, no chyba, że kartery po szkiełkowaniu, to wtedy wypada zakładać niklowany/chromowany. Do wersji WH bym pomalował, ale to są tylko moje wizje. :-\

Offline steve

• Full Member
Odp: Powłoka galwaniczna aparatu zapłonowego
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2017, 04:57:48 pm »
Dziękuję za odpowiedź :)
Faktycznie, do cywilnego motocykla ze szkiełkowanym silnikiem lepiej będzie jak założę aparat chromowany. Jeden aparat z kolei dam cały do ocynku, ponieważ wżery są naprawdę solidne (dla porównania zdjęcie dekielków od tych aparatów znajduje się poniżej).