Autor Wątek: Szerokość obręczy R 35 przedwojenny  (Przeczytany 741 razy)

Krzysztof

• Gość
Szerokość obręczy R 35 przedwojenny
« dnia: Styczeń 09, 2017, 10:27:40 pm »
Mam krótkie pytanie.Jaka była szerokość obręczy przód oraz tył  w rocznika 37-40, chodzi o wymiar zewnętrzny.

Krzysztof

• Gość
Odp: Szerokość obręczy R 35 przedwojenny
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2017, 11:02:51 pm »
Dziękuję za wyczerpująca odpowiedz.Nie wiem komu to forum pomaga,ale widzę tu  kilku uczestników wyminiajacych między sobą poglady.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2017, 12:47:10 am »
Mam u siebie oryginalne - jak sądzę - obręcze Kronprinza. Mogę zmierzyć. Nie sądzę by była różnica pomiędzy tyłem i przodem. Jutro zajrzę do garażu.  :) A co do odpowiedzi na pytania, to faktycznie, mało osób się ostatnio udziela  :( Kiedyś było inaczej i dyskutantów było od metra :-[ :'(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2017, 12:49:11 am wysłana przez wawafreda »
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2017, 10:54:40 am »
Krzysztofie - czy wziąłeś pod uwagę, że ktoś po prostu mógł Twojego wątku nie zauważyć? Do tego zastosowałeś "ponaglenie" dobę po napisaniu tego posta, więc myślę, że nawet ktoś chętny do sprawdzenia tych wymiarów mógł nie zdążyć tego zrobić.
Jeżeli chodzi o obręcze to we wczesnych przedwojennych R35 miały one szerokość 3" (~76 mm),
Natomiast nowsze, również przedwojenne obręcze z pięcioma poprzecznymi przetłoczeniami miały szerokość 2,75" (~70 mm).

Offline jop11

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2017, 12:51:24 pm »
Pamiętaj, że jest zima i to ostra a nie każdy ma ogrzewany garaż, więc nie łatwo się wybrać na mróz. Rozumiem niecierpliwość, bo pamiętam jak ja zaczynałem robić swojego osła. W jednym masz rację na forum jest mniejsza aktywność i coraz trudniej uzyskać odpowiedzi na zadawane pytania i to nie tylko w zimie. Coraz mniej odzywają się ,,stare wygi" które na początku rozkręciły to forum.
Pozdrawiam Jurek

Krzysztof

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2017, 01:43:47 pm »
Dzięki chłopaki  ;)Musiałem trochę ruszyć to forum Hazadzialalo. Dzięki za informacje.Myślałem ze fascynaci tego modelu znają wymiary na pamięć  ;)Dużo tutaj informacji i wiadomości.Trochę brak konkretów,dlatego zadaje krótkie i konkretne pytania. Odpowiedź na moje pytanie i konkretna odpowiedz napewno przyda się każdemu.Jeszcze raz dzięki i mniejszego mrozu życzę. :)

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2017, 12:35:59 am »
Jak słusznie zauważył jop11, nie każdy ma ogrzewany garaż  :D U mnie po rozpaleniu, trzeba z godzinkę poczekać na ludzką temperaturę, a ja właśnie po grypie   :P Jak przeczytałem komentarz steve, to aż mi ulżyło, że nie będę musiał iść i pomierzyć felgi ;) Ale bóg mi świadkiem, że miałem dobre zamiary  :)
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Krzysztof

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2017, 02:59:56 pm »
Zmierzylem dzisiaj swoje ,jedna ktora miałem na tylnym kole z piecioma przetłoczeniami ma 76 mm,druga ktorą kupilem kilka dni temu na ebay tez z pięcioma przetłoczeniami i też 76 mm .Wiec chyba Steve się pomylil podając wymiar 70 z przetłoczeniami a 76 bez przetłoczeń.Wydaje mi sie ża na odwyrtkę  ;)ma byc.A moje wyglądają na org i mają szprychy cylindryczne nawet :D

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2017, 03:30:22 pm »
Użyłem pewnego skrótu myślowego, ponieważ oczywistym jest, że szerokie, a więc wcześniejsze (76 mm) obręcze także mają przetłoczenia. Gdybyś przeczytał jeszcze raz na spokojnie mojego poprzedniego posta to byś wiedział o co chodzi. Żeby Cię pocieszyć dodam, że w ostatnich, wojennych osłach były obręcze z otwartym rantem (jak powojenne).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2017, 03:32:58 pm wysłana przez steve »

Krzysztof

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2017, 03:38:57 pm »
No to prostuje sprawę...JEscze raz zmierzylem i..koło czarne ma przetloczenia i szprychy cylindryczne i szerokości jest 76,, A kolo jasne ma przetloczenia, szprychy z koniczyna i szerokość 69 mm..Czyli było tak jak mówiłes.Zwracam honor.