Autor Wątek: Numery ram i silników  (Przeczytany 988 razy)

Offline wawafreda

• Hero Member
Numery ram i silników
« dnia: Styczeń 09, 2017, 09:04:29 pm »
Witajcie, wiele już pisaliśmy na temat numeracji ram i silników, tak przedwojennych jak i powojennych. Było numeratorach, miejscach nabijania itd. Natomiast nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji jakie numery były w jakich latach i jak to się ma w modelach przedwojennych, w których jak wiadomo numer ramy nie pokrywał się z numerem silnika. Coś mi świta, że ktoś kiedyś podawał link do takiego zestawienia, ale nie udało mi się go znaleźć, a może mi się tylko wydawało. Będę wdzięczny za informacje.  :)
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Krzysztof

• Gość
Odp: Numery ram i silników
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2017, 09:56:22 pm »
Jak chcesz się dowiedzieć w którym roku,miesiącu, dniu był wyprodukowany motocykl z danym nr silnika to pisz zapytanie na adres cllasic@bmwgroup.com
Właśnie potwierdzili mój rok produkcji,miesiąc,dzień Jestem posiadaczem motocykla wyprodukowanego 25.11.1937.

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:25:14 pm »
Wawafreda, pewnie o to Ci chodziło ;D:

http://bmw-r35.com/index.php/topic,165.0.html

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:31:25 pm »
Super Krzysztof. Mnie głównie chodzi o powiązanie numeru ramy z numerem silnika - czy jest to komplet. Szkoda, że nie mają jakichś ogólnodostępnych tabel. Byłoby łatwiejsze niż konstruowanie maila po niemiecku  ;) Dzięki steve.  :D Chyba należy rozumieć, że to zestawienie podane przez Norberta, to numery ram.... tylko  :( Ale to też coś.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 10:36:21 pm wysłana przez wawafreda »

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:18:03 am »
Niestety popełniłem gafę wklejając tamten link, ponieważ odnosi się on tylko do wątku dotyczącego numerów ram. Jeżeli chodzi o numery silników R35 to mieściły się one w zakresie: 300001-315387 a numery ram: 300001-315564. Jeżeli w jakiś sposób Ci to pomoże to widziałem kilka motocykli z jednego kompletu z roku 1938 i numer silnika był niższy od numeru ramy o ~140 numerów. Więcej informacji niestety na ten temat nie posiadam.

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2017, 11:31:13 am »
Dzięki bardzo. Każda informacja jest na wagę złota :-) U mnie różnica w numerze między ramą, a silnikiem to 252. Myślę, że najlepiej będzie jak jednak napiszę do cllasic bmw tak jak radzi Krzysztof.  :D

Krzysztof

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2017, 01:59:59 pm »
Ciężko znaleźć takie dane.Bmw classic podaje dokładnie czy podany nr silnika należał do podanego nr ramy,ale nie podaje do jakiego był przyporządkowany.Odpowiedź brzmi: nr silnika nie należy do podanego nr ramy np...U mnie też różnica 217.

Offline setax

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2017, 05:34:39 pm »
najwyższy numer silnika jaki spotkałem w r35 przedwojennym to 315469