Autor Wątek: Lampa, licznik???  (Przeczytany 248 razy)

Krzysztof

• Gość
Lampa, licznik???
« dnia: Styczeń 03, 2017, 07:30:03 am »
Taka lampę i licznik mam w r 35 z 37 roku.Co to za sztuka?

Krzysztof

• Gość
Odp: Lampa, licznik???
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2017, 07:53:13 am »
Na ramce znak EFM chyba jest,niewiem czy dobrze widać.

Online Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2017, 11:44:34 am »
Ramka i stacyjka z NRD powojenna marki Fer (MZ lub AWO). Skorupa chyba starsza, ale musiałbyś pokazać wnętrze.

Krzysztof

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2017, 03:11:56 pm »
Dziękuję. Zgadza się wymontowalem stacyjke i jest tak jak mówisz.Fotki skorupy wysyłam.a ten licznik to niewiem od czego wskazania do 160 km/h

Online Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2017, 04:38:02 pm »
Skorupa wygląda jak Noris/Hella np. od NSU, Victorii czy wojennego osła. Licznik chyba krzyżówka, radzieckiego z M72 z oryginalnym cyferblatem, aczkolwiek korpus może być jednak niemiecki. Na pewno warto przyjrzeć się licznikowi dokładnie od środka.

Krzysztof

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2017, 10:18:36 pm »
Znalazłem taką lampę z identycznym licznikiem eBay.de.Pytałem o licznik fachowca i po wysłaniu fotek stwierdził oryginał veigel.Lampa z licznikiem stanowiła całość widać to po korozji ramki i otworu licznika.Jest to lampa z przed 39 roku,montowana do kilku Bmw.Niewiem czy też do 35, ale mogło tak być z zapasów po r 3,4. Na eBay została sprzedana za kosmiczna cenę.Zakładam jako oryginał do swojego.Oczywiście ramka, stacyjka i szkło powojenne jak kolega słusznie zauważył,wiec musze szukać hHella.