Autor Wątek: Początek- BMW r 35. 1937  (Przeczytany 757 razy)

Krzysztof

• Gość
Początek- BMW r 35. 1937
« dnia: Styczeń 01, 2017, 07:41:12 pm »
Witam.Od czegoś trzeba zacząć.Znalazłem motocykl z 37 roku,taka jest przynajmniej tabliczka Przywieziony ze wschodu w całości.Nie mam fotek,a motocykla nie ma na żadnym ogłoszeniu. oglądałem, zrobiłem fotki i skasowalemvkarete przez przypadek.Z tego co widziałem to:
1.koła_ obręcze z poprzecznym przetloczeniami i zawiniete.
2.zabieraka 3 bolce.
3.wlew paliwa mały.
4.bagażnik nitowany i 4 nity.
5.blotnik tył z dokręcana blaszka wału karana.
6.blotnik przód -głęboki,spawany z dwóch elementów a nie tłoczone.
7.nr silnika 300xxxxx i silnika przed cyframi i na końcu znaczek BMW
8.cewka BOSCH,aparat zapłonowy
 BOSCH
9.siedzenie było poszycie skórzane.
10. Armatura kierownicy -przyspieszacz z przełącznikiem świateł po lewej, ale niema przycisku sygnału.
Tyle mojej wiedzy ha
Skrzynia jest z rynienka to chyba wymieniono,ale lejek ze znaczkiem BMW
Proszę o zdjęcia które mi pomogą zidentyfikować armaturę,licznik,lampę i ramę bo niemam pojęcia jak było w oryginale.
Czy cena 20 tys to jest do przyjęcia jeśli by było wszystko w oryginale?

Offline steve

• Full Member
Odp: Początek- BMW r 35. 1937
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2017, 08:15:55 pm »
Witaj :)
Nie mam wątpliwości, że mówisz o tym osiołku:
https://www.olx.pl/oferta/bmw-r35-korek-poliwa-oryginal-CID5-IDjuMHB.html#8ef9fae80a

Link wysłał mi wczoraj znajomy, tym ,że osiołek podobno już się sprzedał za 25 tyś...

Jeżeli to jest tak wczesny osiołek ( a jest) to nieoryginalne są:
-Mocowania kierownicy
-prawdopodobnie rolgaz (nie widzę czy ma przycisk klaksonu)
-Przednia lampa (jest to lampa Noris, ma wejście na linkę zmiany świateł od lewej strony. Ten osiołek raczej powinien mieć lampę Bosch EAS 170 ze zmianą świateł z prawej strony)
-Tłumik
-Kranik paliwa
-Tak jak wspomniałeś - obudowa skrzyni biegów.

Co do ramy to jeśli numery zgadzają się z tabliczką to jest oryginalna - ma "stary" układ otworów przy główce, tj. posiada otwory pod odboje przy znaczkach BMW oraz ma skośny otwór na linkę prędkościomierza a także powinna mieć dwa nity na gole główki.

Z ważnych rzeczy to ma ten osiołek oryginalny filtr powietrza i najprawdopodobniej cały gaźnik. Sygnał również wygląda ok. Ciekawe czy tylna lampka jest oryginalna? Jeśli tak to byłby wręcz ewenement. Warto jeszcze sprawdzić czy chorągiewki przedniego zawieszenia mają zawijane ranty pod półką górną. Sprawdź również czy cewka ma zgrzane metalowe ucho z dwoma otworami oraz czy sprężyny siedzenia mają od dołu pełne zwoje.
Jak dla mnie 20 tys zł to naprawdę dobra cena za taki materiał.

Krzysztof

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2017, 07:48:46 am »
Witam.Tak to ten osiolek. Kupiłem, ale nie za cena 25 tys. Zamieszczę fotki tylko musze je pomniejszyć do 300. Chorągiewki owinięte przy górnej półce, rama od r 4, w tym roczniku chyba wykorzystywali ramy te które zostały w magazynach, lampa to dziwna jest i licznik (dałem zdjęcie w identyfikacji)  mocowania kierownicy, osprzęt i obudowa skrzyni nie z tego motocykla.  Zwrócę się do fachowców o ocenę jak zdjęcia powklejam.

Krzysztof

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2017, 10:56:32 am »
Kilka zdjęć BMW R 35. 1937 r
Tak na szybko zrobione.Proszę się wypowiedzieć.

Krzysztof

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2017, 11:01:46 am »
Jeszcze silnik ha

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2017, 03:28:00 pm »
Trafił Ci się naprawdę ładny egzemplarz. Nie ważne ile kosztował, ważne, że go masz :) Gratuluję!
Zastanawia mnie rama w tym motocyklu. Czy mógłbyś wstawić dokładne zdjęcia numerów ramy (np. z zaklejoną taśmą izolacyjną ostatnią cyfrą)? Myślę, że to wiele by wyjaśniło, bo nawet na tym forum można znaleźć przypuszczenia, że wychodziły osiołki z ramami od R4 ale nie widziałem potwierdzenia tej teorii.
Lampa wraz z licznikiem wygląda mi na Norisa montowanego w Zundappach. 
PS. Chodziło mi o zdjęcie dwóch sprężyn amortyzujących siedzenie kierowcy.

Krzysztof

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2017, 04:12:43 pm »
A gdzie były bite numery na tych ramach?  Pewnie wyjdzie po bo kilka warstw farby jest i trochę korozji ha. Co sądzicie o przednim kole?jakieś takie za nowe mi się wydaje.

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2017, 05:09:06 pm »
Numery były na dolnej belce ramy po prawej stronie motocykla (szukaj pod łączeniem pręta hamulca tylnego i dźwigni rozpieraka). Na jednym ze zdjęć widać, że ktoś szorował ramę szczotką drucianą w tym miejscu. Poniżej wklejam zdjęcie.
Koło wygląda na oryginalne. Może stosunkowo niedawno było pomalowane.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2017, 05:12:02 pm wysłana przez steve »

Krzysztof

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2017, 11:20:40 pm »
Narazie osiolek zamknięty w garażu,a ja wyjeżdżam zarobić na lampę i skrzynie ha.Po powrocie posprawdzam numery.Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje, mianowicie osprzęt.kierownicy, otwór w lampie jest po lewej stronie,przyspieszacz zapłonu bez przełącznika i sygnału,rolgaz tez bez przełącznika, wiec gdzie ma i jaki ma być rolgaz i przysoieszacz, przełącznik?

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2017, 04:13:00 pm »
Krzysztofie, to jak jest z tymi numerami? Wstawisz ich zdjęcia?

PS. Co do osprzętu to w '37 powinien być taki przyspieszacz jaki posiadasz, natomiast rolgaz powinien mieć guzik sygnału oraz przykręcany od góry zmieniacz świateł.

Krzysztof

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 19, 2017, 07:07:52 pm »
Zakupiłem skrzynie od r 4, lub wczesne r 35 Wczesne motocykle r 35 miały skrzynie od r 4 Numery części zgodne z katalogiem z 37 roku.Wkleję fotki zrobione na gorąco bez czyszczenia.

Krzysztof

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2017, 07:10:49 pm »
Fotki skrzynia r 4, r 35