Autor Wątek: Mocowanie głowicy R4.  (Przeczytany 504 razy)

Offline steve

• Full Member
Mocowanie głowicy R4.
« dnia: Grudzień 27, 2016, 11:12:44 pm »
Witajcie Koledzy ;),
Podczas prac remontowych przy mojej ramie do R4 (prawdopodobnie IV lub V seria, numer niestety jest nieoryginalny a rama ma szeroką pojedynczą belkę pod siedzeniem) zauważyłem pod spodem prawej górnej belki na wysokości pokrywy głowicy trzy otwory najprawdopodobniej będące punktem mocowania głowicy do ramy. Niestety samego mocowania moja rama już nie posiada choć po zużyciu otworów widać, że kiedyś je posiadała. Moje pytanie brzmi następująco - czy mocowanie  głowicy do ramy występowało we wszystkich R4? Ponadto chciałbym się dowiedzieć jak było montowane to mocowanie - za pomocą nitów czy jak przypuszczam - śrub?
Poniżej załączam zdjęcia tych otworów. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Steve

Offline setax

• Full Member
Odp: Mocowanie głowicy R4.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2016, 02:32:15 pm »
Cześć Steve posiadam takie mocowanie głowicy przy r4 .Jest to 3-4-5 seria. W 1-2 serii według mnie było takie mocowanie jak dorabia  kolega Jarek ponieważ głowica i dekiel głowicy mają inną budowę od następnych serii

Offline steve

• Full Member
Odp: Mocowanie głowicy R4.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2016, 03:55:57 pm »
Dzięki Setax!
Naprawdę mocno mi rozjaśniłeś tą kwestię. Swoją drogą ja również zachodziłem jak mocowanie od kolegi Jarka może pasować do głowicy od 3-5 serii ale teraz już wiem. Tym bardziej, że w tej ramie  będzie siedział silnik z IV/V serii.
Czy masz może porównanie jak wpływa obecność tego mocowania głowicy na drgania i sztywność ramy podczas jazdy? Nie jeździłem nigdy R4 ale np. w Junaku różnica ze skręconą głowicą do ramy za pomocą śruby rzymskiej i bez niej jest znaczna.