Autor Wątek: Dwa rodzaje korpusów SUM  (Przeczytany 763 razy)

Offline wawafreda

• Hero Member
Dwa rodzaje korpusów SUM
« dnia: Grudzień 05, 2016, 03:00:25 pm »
Dla porównania - dwa korpusy przedwojennych SUM ów. Jeden ze znalu, drugi z niższym numerem z aluminium. Co ciekawe, w dziś rozebranym, a właśnie kupionym gaźniku ze znalowym korpusem, komora pływakowa jest przykręcona na jedną nakrętkę. Wpierw myślałem, że to urwana szpilka, ale nie. Jest szpilka z nakrętką i kołek ustalający. Potwierdzeniem jest komora pływakowa, na której jest ślad tylko po jednej nakrętce. Co na to fachowcy?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2016, 03:05:11 pm wysłana przez wawafreda »
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline steve

• Full Member
Odp: Dwa rodzaje korpusów SUM
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2016, 06:00:23 pm »
Witaj,
Spotkałem się z takim gaźnikiem, w którym komora pływakowa jest przykręcana na jednej szpilce i ustalana kołkiem - dokładnie tak jak napisałeś. Z tym, że tamten gaźnik był od R3/R4. Twój, ten aluminiowy z dużą komorą pływakową też prawdopodobnie jest od starszych modeli. Zmierz średnicę wewnątrz gardzieli obu gaźników - o ile dobrze pamiętam R4 miało o 2 mm większy przelot od przedwojennego R35.

Offline wawafreda

• Hero Member
Odp: Dwa rodzaje korpusów SUM
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2016, 11:33:04 pm »
Czyli moje przypuszczenie było trafne, chociaż to rozwiązanie z jedną nakrętką, trochę mało logiczne. Co do średnic gaźników - oba mają taką samą. Ten który widać w całości, jest wykonany ze znalu. Do tego z korpusem aluminiowym jest znalowa komora pływakowa taka jak w R 12 z prostokątną przykrywką. Akurat nie miałem pod ręką i nie znalazła się na zdjęciach.
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he