Autor Wątek: sygnatury silnika  (Przeczytany 598 razy)

Offline setax

• Full Member
sygnatury silnika
« dnia: Listopad 17, 2016, 03:05:24 pm »
witam koledzy czy te sygnatury mogą być oryginalne ??? czcionka wygląda na przedwojenną

Offline wawafreda

• Hero Member
Odp: sygnatury silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2016, 04:06:04 pm »
Nigdy nie spotkałem się z takimi numerami na silniku. Wielkość numeratorów kilka razy większa niż oryginalnych, a i ślady po szlifowaniu dają do myślenia.
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2016, 06:06:30 pm »
Witaj,
Jeśli chodzi o sygnaturę "OZ 74" to może być ona oryginalna, zwłaszcza że na bloku nabity jest WaffenAmt. Identyczną czcionkę co do stylu i (prawdopodobnie wielkości) widziałem na oryginalnym silniku NSU OSL WH. Moje wątpliwości budzi jedynie to dlaczego sygnatura nie jest nabita w jednym wierszu?
PS Gdzieś widziałem ten silnik do R4.

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2016, 07:27:17 am »
Moim zdaniem numery to lipa. O ile widzę to na końcu cyfry 7 widać kawałek zeszlifowanego zera o wielkości odpowiadającej oryginałowi. Wafenamt w dzisiejszych czasach też o niczym nie świadczy. Mój kolega ma odpowiednią puncę i wzbogaca nią niektóre cywilne rzeczy  :-\.

Offline setax

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2016, 10:51:11 am »
Steve  kupiłem ten silnik kilka miesięcy temu

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2016, 12:33:47 pm »
Jerzy - co do tego, że numery bloku są przebijane to nie mam żadnych wątpliwości. Za "2" jest też widoczna pozostałość logo BMW. Z kolei za "8" widać fragment jakiejś cyfry.
W poprzednim poście nawiązałem tylko do sygantury OZ i WaffenAmt. Mam wrażenie, że kolega Setax pytał właśnie o nie.
Jeżeli chodzi o współczesne stemple to nie ma z nimi żadnego problemu. Można dorobić dosłownie wszystko. Nie mniej jednak podtrzymuję, że sygnatury na tym bloku, naturalnie poza numerami mogą być oryginalne. Co oczywiście nie oznacza, że tak jest w rzeczywistości:)

Setax - już chyba pamiętam. Ten silnik był na sprzedaż razem z fajnym zestawem startowym na R4.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2016, 12:35:41 pm wysłana przez steve »

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2017, 05:03:55 pm »
Temat stary .. ale napisz do BMW Archive i poproś o identyfikację numeru. Jeśli kombinacja cyfr jest nabita przez BMW lub ich serwis prześlą ci bezpłatnie informację.
W cenie 35 euro można dostać od BMW certyfikat z numerami i przypisaną do nich historią. Polecam.