Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 1242 razy)

Offline Sebastian35

• Jr. Member
  • **
Witam
« dnia: Wrzesień 20, 2016, 02:49:14 pm »
Serdecznie witam kolegów forumowiczów. Wasze forum śledzę już jakiś czas, ale dopiero wczoraj stałem się posiadaczem wymarzonego Osiołka z 1948r,czy szczęśliwym to się okaże  :).
Czy mogl by ktos zerknac okiem na mojego osiolka i cos wiecej mi o nim powiedziec
Ten motor byl moim marzeniem , zawsze cos stawalo mi na drodze jak juz mialem kupowac ,to okazalo sie ze motor jest skladakiem , to nie mial papierow itp.
Wczoraj zobaczylem u sasiada w sklepie stal sobie oparty o regal tak od kilku lat ,dziadek twierdzi ze ma go od 30 lat i dostal go po swoim ojcu -nie chcial go sprzedac ale jakos go przekonalem
Prosze ocencie
i jeszcze raz Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2016, 03:03:25 pm wysłana przez Sebastian35 »

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2016, 04:48:04 pm »
Witam Kolegę, nic tylko go umyć przejrzeć i nic wielkiego z nim nie robić, taki w oryginale ma swój urok i jest moim zdaniem najlepszy.Gratuluję  zakupu.

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2016, 07:22:10 pm »
Witaj Sebastianie!

Masz piękny motocykl, który może służyć za wzór dla tych, którzy restaurują powojennego osiołka. Naprawdę wspaniała maszyna. Szczere gratulacje!
Tak, jak napisał Kolega wyżej, powinieneś go zakonserwować, poprawić to co niezbędne i cieszyć się posiadaniem nietuzinkowego motocykla :)
Myślę, że powinieneś wstawić więcej zdjęć tego motocykla i detali, np. szkło przedniej lampy, tylna lampka, licznik, gaźnik, klakson itp. - będzie na czym się wzorować.

Czy licznik jest sprawny? Jeśli tak to masz "nowego" osiołka :D

PS. Nie wiem czy dobrze widzę ale czy numery ramy masz nabite na dole po prawej stronie ramy? Jest tam jakby sześć "odbić". Przednia lampa wygląda na tą od AWO TOURENA oraz kranik jest chyba od Pannoni. Ale to już jest czepianie się;)

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2016, 11:02:26 pm »
Witaj Sebastianie
Gratuluję zakupu, piękny powojenny osiołek z patyną o jaką coraz trudniej, żeby nie powiedzieć bardzo trudno, i tak jak wyżej koledzy, przejrzeć mechanizmy, przesmarować, zakonserwować gdzie należy i cieszyć się jazdą i przyjemnością posiadania.  :) ??? ??? :-\

Offline Andy BMW R35

• Full Member
  • Osioł jaki jest każdy widzi...
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2016, 06:04:21 pm »
Witaj,

sam widzisz, umyć wysuszyć i cieszyć się jazdą na pięknie patynowanym osiołku.
I zapraszam na zlot w 2017 roku. Więcej znajdziesz na forum w dziale o zlotach.

Gratuluję

Andy

Offline Sebastian35

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:04:50 am »
Panowie czy to jest orginalna lampa z tego modelu ??
Dzieki za Pomoc

Offline steve

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2017, 06:43:12 pm »
Witaj,
Kilka postów wyżej wspomniałem, że Twoja lampa pochodzi od Awo 425T/ Touren. Szkło to powojenny wyrób Boscha, najprawdopodobniej od jakiegoś NSU/ DKW. Ramka lampy może pochodzić np. z powojennej lampy Hella od NSU 251 OSL.

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:14:30 pm »
Witaj
Tylne siedzenie to przedwojenny Wittkop-Super-Elastic, zaadaptowany do osiołkowego bagażnika (ma obcięty tył, przez co brak mocowania tylnego w tym siedzeniu), przednie ma dopasowane/uszyte poszycie, powinno być innego kształtu. Jakbyś je zmieniał, mogę zaproponować mój wyrób, może być z oryginalną skórą, lub nową :)

Offline Sebastian35

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2017, 11:07:14 pm »
Witam wszystkich
osiolek juz u lakiernika ,czesci wyslane do chromawania ale problem z przednia lampa , kranik juz mam orginal tylne siedzenie tez szukam ale ciezko jak z lampa
tej lampy poprostu nie ma masakra dziennie dzwonie pisze przegladam wszystkie aukcje i nie ma jej
jak ktos ma informacje gdzie moge taka dostac i tylne siedzenie bede naprawde wdzieczny

Offline Sebastian35

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2017, 02:30:34 pm »
Ratujemy co sie da po piaskowaniu wyszlo wszystko co nie dobre ale Lakiernik robi co sie da i daje rade  zeby ratowac rozne czesci
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2017, 02:38:19 pm wysłana przez Sebastian35 »

Offline Sebastian35

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2017, 02:45:00 pm »
po tygodniowych poszukiwaniach tylnego siedzenia wreszcie udalo mi sie takie dostac
i tu szczegolne podziekowania dla forumowicza pw1000 to mistrz w swoim  fachu !!!!! pomagal mi od samego poczatku jak by nie on to bym tego nie zdobym w zyciu
Dzieki wielkie !!!!
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2017, 04:38:13 pm wysłana przez Sebastian35 »

Offline Sebastian35

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2017, 02:57:38 pm »
I ta sama historia z moja lampa i kranikiem-3miesiace szukalem tego no i wkoncu udalo mi sie to  dostac i tak samo jak z siedzeniem pomagalo mi kilku forumowiczow bez nich tez nie dal bym rady i tutaj szczegolne podziekowania dla Daniela ktory do dzis pomaga mi we wszystkim z czym mam problem wielkie dzieki i dla Jurka ktory zawsze sluzy pomoca
dzieki panowie
Lampa z  tego co widze ma chyba inny klosz ale nie jestem pewny moze ktos doradzic
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2017, 03:25:09 pm wysłana przez Sebastian35 »

Offline Sebastian35

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2017, 03:21:47 pm »
Kranik tez mnie kosztowal tygodni przegladania dziennie ebaya ale udalo sie wkocnu
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2017, 03:33:14 pm wysłana przez Sebastian35 »

Offline Sebastian35

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 16, 2017, 09:19:26 pm »
Witam
nic sie nie dzieje w dziale wiec  powstawiam kilka fotek z prac przy moim osiolku
czesci juz prawie pomalowane jak i pochromowane za kilka dni zaczne skladac juz na gotowo

Offline szymko79

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 16, 2017, 10:45:38 pm »
Sebastian, no całkiem ładnie się zapowiada moto sądząc po elementach jakie przedstawiasz. Co do poszukiwań części to niestety masz rację, oryginalnych części do osiołka nawet tych powojennych jest mało. Sam szukam lampy do mojego moto z 52r. i niestety nie mogę znaleźć, lecz może to i cały urok tego hobby? Z dalszym postępem prac dawaj kolejne fotki, fajnie się patrzy jak prace idą.