Autor Wątek: czy to licznik veigel???  (Przeczytany 777 razy)

Offline artur

• Newbie
  • *
czy to licznik veigel???
« dnia: Czerwiec 25, 2016, 09:47:19 pm »
Witam,

Jaki jest stan oryginalności tego licznika? Czy to Veigel czy koło Veigla nawet nie leżało? Ile jest wart? Licznik działa bo naprawiłem go dziś tylko nie pasuje mi do mojego osła bo linka od napędu kręci się w jedną stronę ( patrząc z góry kręci się w prawo), a licznik działa w drugą stronę w każdym bądź razie jedno kręci się w jedną stronę drugie w drugą. Mam stary licznik od poprzedniego właściciela w rozsypce tzn góra ok tył spękany i jedynie mogę wykorzystać szkiełko starą ramkę cyferblat i wskazówkę tył założyć-spasować od innego licznika. Sam już nie wiem. Myślałem, że ten "veigel" będzie się nadawał.

pozdrawiam Artur :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2016, 09:39:53 am wysłana przez artur »

Offline wawafreda

• Hero Member
Odp: czy to licznik veigel???
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2016, 01:11:03 pm »
Może to i Veigel - dlaczego nie, ale jak widać, jest czymś w rodzaju lustrzanego odbicia standardowego licznika używanego w ośle i innych BMW. Zatem trudno się dziwić, że kręci się w drugą stronę.
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline artur

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2016, 07:35:23 pm »
czyli to nie oryginał? skoro stosowano go w osłach, a kręci się odwrotnie ? może środek jest inny, a przód niby Veigel..

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2016, 05:36:37 am »
Źle piszesz. Ten egzemplarz to Veigel oryginalny ale nie od Osła. Firma Veigel robiła liczniki do olbrzymiej liczby typów i marek motocykli. Wygląd twego egzemplarza jest identyczny z tymi stosowanymi w R35 ale pochodzenie na pewno nie "Osłowe".

Offline artur

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2016, 03:27:01 pm »
ok rozumiem, to ile może być on wart? mniej więcej

Offline Jerzy

• Sr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2016, 04:11:47 pm »
Wystaw na aukcję to się dowiesz  ;). Z takimi rzadkimi fantami jest ten problem, że po pierwsze mało kto wie do czego to jest, po drugie jeszcze mniej ma pojazd do którego by pasował ten licznik a po trzecie towar jest wart tyle ile ktoś chce za niego zapłacić. To zaś jest pochodną siły potrzeby zakupu i możliwości finansowych. A przekładając na ludzki mniej więcej tyle ile kosztują typowe liczniki podobnego typu.