Autor Wątek: Dlaczego małe BMW nazwano osłem?  (Przeczytany 1105 razy)

Offline kocyba

• Jr. Member
  • **
Dlaczego małe BMW nazwano osłem?
« dnia: Maj 06, 2016, 06:23:14 pm »
Pytanie chyba nigdy nie padło na forum albo wszystkiego nie przeczytałem ale jak nie było tego tematu proszę odpowiedzcie na nurtujące zagadnienie .Wszyscy na to cudo inżynierii mówimy osioł ale dlaczego ???jeżeli chodzi o mojego jakoś uparcie mi go się składa mały problem robi się dużym problemem ale w przypadku starych motocykli tak jest gdy sam wszystkiego nie wiesz i brakuję Ci detali i robisz czynność pierwszy raz i musisz nie wymienić tylko zregenerować część w dobie gdy nie ma już fachowców a są jedynie wymieniacze a jak już jest ktoś kto jest Ci w stanie pomóc to wysyłasz paczkę go gościa co mieszka 400 km od Ciebie i nie wiesz czy wróci nie masz kontroli nie widzisz z kim rozmawiasz itp  wiec proszę odpowiedzcie na to pytanie dlaczego ludzie nazwali go osiołkiem??

Offline Jerzy

• Sr. Member
Odp: Dlaczego małe BMW nazwano osłem?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2016, 07:18:29 pm »
Pewnie etymologia nazwy wzięła się stąd, że R35 jest mały, niezbyt szybki ale uparcie dowiezie do celu kierowcę i pasażera lub bagaż. Zupełnie jak osioł, niepozorny a jednak bardzo dzielny. Dodam jeszcze, że nazwy różnych motocykli funkcjonujące w Polsce nie są znane poza nią. Każdy kraj ma własne ksywki dla starych i nowych motocykli.

Offline komar

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2016, 09:27:41 pm »
Są dwa wytłumaczenia
1. j.w. kolega napisał
2. Nieosiowo ułożony wał ściąga na bok cały motocykl imitując jazdę na dość niewygodnym osiołku. Pozycja jeźdźca  na r35 również skłania do porównania z tym zwierzęciem.  Ciągła delikatna walka z motocyklem w czasie jazdy porównywana była z jazdą na upartym ośle.

Offline apriori

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2016, 10:15:46 pm »
...und alles klar...  ;)
apriori