Autor Wątek: uszczelnienie kopniaka skrzyni biegów  (Przeczytany 1030 razy)

Offline Sinner

• Full Member
  • If i could just hide the sinner inside
    • Baza wiedzy na temat BMW r35
uszczelnienie kopniaka skrzyni biegów
« dnia: Kwiecień 25, 2016, 10:49:51 am »
Szanowni forumowicze,

bardzo miło mi tutaj wrócić, od października zeszłego roku moje prace nad bmw stanęły w miejscu za sprawą przeprowadzki zmiany pracy i ucieczki mojej byłej dziewczyny w ramiona innego Jelenia.

Mam problem ze skrzynią biegów a dokładniej, wyciekiem oleju z kopniaka

Proszę dajcie mi jakąś instrukcję jak sobie z tym poradzić.

Dziękuje!
The sinner in me.

Offline pw1000

• Sr. Member
Odp: uszczelnienie kopniaka skrzyni biegów
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2016, 11:53:40 am »
Oryginalnie w moich byl oring filcowy, można spróbować wstawić nowy z docietego filcu technicznego (szary/biały obojętnie) grubosci 2/3 mm, lub dopasować gumowy oring, ale jaką opcję wybierzesz zależy od ciebie, z filcem zawsze będzie się "pocić", z oringiem gumowym będzie szczelniejsze, a na szczelność tego elementu niewatpliwie najważniejszy jest stan tulejek z brązu/mosiadzu, muszą być w dobrym (okrągłym) stanie. Jak sa skatowane, to należy ją wymienić. (są tam wciśnięte dwie sztuki-węzsza okolo 5/4 mm i szersza okolo 15 mm i pomiędzy nimi rowek na oring). Na początek musisz ocenić stan tych tulejek.
Jak potrzeba wiecej informacji to podaj tel, odzwonię.

Offline Sinner

• Full Member
  • If i could just hide the sinner inside
    • Baza wiedzy na temat BMW r35
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2016, 12:57:32 pm »
Pw masz moj numer chyba ze go straciles bo kto bardziej suszyl Ci glowe o wszelkie drobiazgi jak nie ja : ) Mam u Ciebie ogromny dlug do splacenia za zyczliwosc i bezinteresowna pomoc w kazdej kwestii.

czy do uszczelnienia wystarczy zebym zdjal tylna pokrywke czy musze rozbierac cala skrzynie?
The sinner in me.

Offline kolekcjoner BMW

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2016, 09:53:46 pm »
wystarczy, że zdejmniesz tylną pokrywkę zrobisz nowe tuleje i od strony kopniaka wciśniesz zimering, ja najczęściej wciskam nawet dwie szt zimeringa i nie mam z tym problemów.