Autor Wątek: Kalamitka obsady łożyska tylnego koła.  (Przeczytany 1045 razy)

Offline wawafreda

• Hero Member
Kalamitka obsady łożyska tylnego koła.
« dnia: Styczeń 05, 2016, 06:28:18 pm »
Pytanie do naszych fachowców. Jak powinna wyglądać i jaki mieć gwint, kalamitka ( smarowniczka ) znajdująca się w obsadzie łożyska tylnego koła, mocowanego do ramy? Jarek (kolekcjoner) pamięta jak brałem od Niego chromowaną replikę, ze współczesną kalamitką wątpliwej urody, która szpeci, doskonale wykonaną całość. Jest gość, który wykonuje takie kalamitki na zamówienie z mosiądzu, ale musi mieć najlepiej oryginał na wzór lub rysunek z wymiarami. Niestety chwilowo nie mam pod ręką swoich części by sprawdzić. Facet może wykonać kalamitki, ale minimalne zamówienie to ok 50 sztuk. Może ktoś będzie zainteresowany? Może też takie kalamitki występują w innych miejscach lub mogą się przydac do innych modeli BMW, a nie tylko osła? Dajcie znać - mogę popilotować tę sprawę.
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he

Offline pw1000

• Sr. Member
Odp: Kalamitka obsady łożyska tylnego koła.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2016, 09:54:26 pm »
Powinna być    M6x0,75 ,  jutro postaram się załączyć fotki,

Offline pw1000

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2016, 04:00:21 pm »
Tak wygląda moja kalamitka  :)

Offline wawafreda

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2016, 05:27:29 pm »
Dzięki bardzo za zdjęcia.  :)  Ja w międzyczasie poszedłem na kompromis. Dostałem od kolegi Apriori kalamitki M6 i przegwintowałem je na M5. Dokopałem się też wreszcie do swoich części i znalazłem obsadę. W niej również jest kalamitka M6.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2016, 05:30:36 pm wysłana przez wawafreda »
Fred - przyjaciel zwierząt, z ludźmi bywa różnie he he